Основен > Травма

Нурофен за деца

Нурофен за деца, заедно с парацетамол за деца, се използва широко в педиатрията. Това лекарство понижава температурата, облекчава болката и има противовъзпалителни ефекти.

Нурофен за деца и неговия състав

Активната съставка на Нурофен е ибупрофен, той е този, който осигурява желания ефект. Останалите добавки зависят от лекарствената форма на лекарството (суспензия, супозитории или сироп).

Инструкции за употреба на Nurofen за деца

Кога да се прилага - показания и противопоказания

Нурофен за деца се използва като антипиретично средство за инфекциозни и вирусни заболявания, за облекчаване на различни видове болка при деца. А също и когато температурата се повиши след ваксинацията. Календар на ваксинациите 2020.

Суспензия и супозитории могат да се дават на деца от 3 месеца (ако теглото на детето е повече от 5 кг) до 12 години. Детските таблетки Нурофен могат да се използват за деца над 6 години.

Важно! Преди да дадете каквото и да е лекарство на дете, трябва да се консултирате с лекар.

Как и колко да се дава - приложение и дозировка

Лекарството започва да действа след 30-50 минути след приложението и продължава да „работи“ до осем часа.

Можете да дадете Нурофен на дете отново след 6-8 часа (3 пъти на ден). Максималната доза на ден не трябва да бъде по-висока от 30 mg на 1 kg от теглото на детето.

Ако по време на лечението симптомите продължават за един ден при бебета до 6 месеца и 3 дни при деца над 6 месеца, спрете лечението и се консултирайте с лекар..

Нурофен сироп за деца

Нурофен за деца в суспензия (сироп) се дозира със специална спринцовка, която е в опаковката с лекарството. Продава се в различни обеми в бутилки от 100, 150 и 200 мл. В зависимост от добавките може да има вкус на ягода или портокал.

Важно! Ако лекарството не е отворено, то може да се съхранява до края на срока на годност, посочен на опаковката. След отваряне на опаковката лекарството може да се използва не повече от 6 месеца.

Супозитории (супозитории) Нурофен за деца

Днес употребата на супозитории Нурофен за деца е спряна в съответствие със заповедта на Министерството на здравеопазването 630 от 08.09.2019 г. Основание за спирането е била информация за несъответствието на производителя с изискванията на правилата за добра производствена практика. Забранени са само супозитории, произведени от гръцка компания. Останалите дозирани форми се произвеждат от други производители и не са забранени. Няма данни кога ще се възобнови продажбата на лекарството.

Нурофен таблетки за деца

Тази лекарствена форма се използва при деца над 6 години. Ако на 6 години детето тежи по-малко от 20 кг, тогава таблетките трябва да бъдат изоставени в полза на суспензията. Таблетките с доза от 200 mg се предлагат в 6, 8, 10 или 12 броя на опаковка.

Дозировка на Нурофен за деца според формата и възрастта. Таблица

Как да заменим детския Нурофен

Педиатрични препарати с ибупрофен в състава

  1. Advil за деца (окачване)
  2. Ибупрофен за деца (супозитории и сироп)
  3. Ибуфен (супозитории и суспензия)
  4. Ibuflex (свещи)
  5. Maxicold (окачване)
  6. Детски момент (окачване)

Ibuklin за деца заслужава специално внимание, тъй като е комбинирано лекарство. Той съдържа ибупрофен и парацетамол и е разрешен за деца над 3 години.

Антипиретични лекарства за деца с парацетамол

  1. Парацетамол за деца
  2. Панадол
  3. Efferalgan
  4. Цефекон Д
  5. Тиленол за деца
  6. Калпол

Страничен ефект

Нурофен трябва да се приема на кратък курс и да не надвишава препоръчаните дози. Това ще помогне за намаляване на риска от странични ефекти..

Много редки: Хемопоетични нарушения. Оток на Квинке, анафилактичен шок. Остра бъбречна недостатъчност. Чернодробна дисфункция. Асептичен менингит (при пациенти с автоимунни заболявания). Оток, включително периферен.

Нечести: Алергични реакции. Коремна болка, гадене, диспепсия и други нарушения в стомашно-чревния тракт. Главоболие

Неизвестна честота: Бронхиална астма, бронхоспазъм, задух. Сърдечна недостатъчност, периферен оток, продължителна употреба увеличава риска от тромботични усложнения, повишено кръвно налягане.

Важно! Ако се появят нежелани реакции, спрете приема на лекарството и се консултирайте с лекар.

Предозиране

Симптомите на предозиране могат да включват: гадене, повръщане, коремна болка. Също така е възможно появата на шум в ушите, главоболие, стомашно-чревно кървене.

При тежки случаи на отравяне могат да се наблюдават конвулсии, дезориентация и кома. Съществува риск от развитие на метаболитна ацидоза, бъбречна и чернодробна недостатъчност. Приемайте Нурофен за деца само след консултация с лекар.

Нурофен ® за деца

Активно вещество

Фармакологична група

  • Нестероидно противовъзпалително лекарство (НСПВС) [НСПВС - производни на пропионова киселина]

Нозологична класификация (ICD-10)

  • G43 Мигрена
  • H92.0 Оталгия
  • J06 Остри инфекции на горните дихателни пътища на множество и неуточнени места
  • J11 Грип, вирусът не е идентифициран
  • K08.8.0 * Зъбобол
  • M25.5 Болка в ставите
  • M35.3 Ревматична полимиалгия
  • M79.1 Миалгия
  • M79.2 Невралгия и неврит, неуточнени
  • R07.0 Възпалено гърло
  • R50.0 Треска с втрисане
  • R51 Главоболие
  • R52.2 Други постоянни болки
  • R52.9 Болка, неуточнена
  • R68.8.0 * Възпалителен синдром
  • T14.3 Дислокация, изкълчване и нараняване на капсулно-лигаментния апарат на ставата на неуточнена област на тялото

Състав

Перорална суспензия 100 mg (портокал, ягода)5 мл
активно вещество:
ибупрофен100 mg
помощни вещества: полисорбат 80 - 0,5 mg; глицерол - 0,5 ml; малтитолов сироп - 1,625 ml; натриев захаринат - 10 mg; лимонена киселина - 20 mg; натриев цитрат - 25,45 mg; ксантанова смола - 37,5 mg; натриев хлорид - 5,5 mg; домифен бромид - 0,5 mg; портокалов аромат 2M16014 или ягодов аромат 500244E - 12,5 mg; пречистена вода - до 5 мл

Описание на лекарствената форма

Бяла или почти бяла суспензия на сиропирана консистенция с мирис на портокал или ягода.

фармакологичен ефект

Фармакодинамика

Механизмът на действие на ибупрофен, производно на пропионова киселина от групата на НСПВС, се дължи на инхибирането на синтеза на PG - медиатори на болка, възпаление и хипертермична реакция. Безразборно блокира COX-1 и COX-2, в резултат на което той инхибира синтеза на парникови газове. В допълнение, ибупрофенът обратимо инхибира агрегацията на тромбоцитите. Има аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти. Аналгетичният ефект е най-силно изразен при възпалителна болка. Действието на лекарството продължава до 8 часа.

Фармакокинетика

Абсорбция - висока, бързо и почти напълно абсорбирана от стомашно-чревния тракт (връзка с протеини в кръвната плазма - 90%). След прием на лекарството на гладно при възрастни, ибупрофен се открива в кръвната плазма след 15 минути, Смакс Плазменият ибупрофен се достига след 60 минути. Приемът на лекарството с храна може да увеличи Тмакс до 1-2 часа Т1/2 - 2 часа Бавно прониква в ставната кухина, задържа се в синовиалната течност, създавайки по-високи концентрации в нея, отколкото в кръвната плазма. След абсорбция, около 50% от фармакологично неактивната R-форма бавно се трансформира в активната S-форма. Метаболизира се в черния дроб. Екскретира се през бъбреците непроменено не повече от 1% и в по-малка степен с жлъчката.

В клинични проучвания ибупрофен е открит в кърмата при много ниски концентрации.

Показания за Нурофен ® за деца

За деца от 3 месеца до 12 години:

като симптоматично лечение като антипиретично средство за остри респираторни инфекции (включително грип), детски инфекции, други инфекциозни и възпалителни заболявания и реакции след ваксинация, придружени от повишаване на телесната температура;

като симптоматично облекчаване на болката при синдром на болката с лека до умерена интензивност, вкл. зъбобол, главоболие, мигрена, невралгия, болка в ушите, възпалено гърло, болка при изкълчване, мускулна болка, ревматична болка, болки в ставите и други видове болка.

Лекарството е предназначено за симптоматична терапия, намалява болката и възпалението по време на употреба, не влияе върху прогресията на заболяването.

Противопоказания

свръхчувствителност към ибупрофен или някой от компонентите, съставляващи лекарството;

пълна или непълна комбинация от бронхиална астма, повтаряща се полипоза на носа и параназалните синуси и непоносимост към ацетилсалицилова киселина или други НСПВС;

анамнеза за кървене или перфорация на стомашно-чревна язва, провокирана от употребата на НСПВС;

ерозивни и язвени заболявания на стомашно-чревния тракт (включително пептична язва и язва на дванадесетопръстника, болест на Crohn, улцерозен колит) или язвено кървене в активната фаза или в анамнезата (два или повече потвърдени епизода на пептична язва или язвено кървене);

тежка чернодробна недостатъчност или активно чернодробно заболяване;

бъбречна недостатъчност с тежка тежест (Cl креатинин, включително хипокоагулация), хеморагична диатеза;

бременност (III триместър);

телесно тегло на детето до 5 кг.

С повишено внимание: при наличието на условията, посочени в този раздел, преди да използвате лекарството, трябва да се консултирате с лекар - едновременна употреба на други НСПВС, анамнеза за единичен епизод на стомашна язва или стомашно-чревно язвено кървене, гастрит, ентерит, колит, Helicobacter pylori инфекция, улцерозен колит; бронхиална астма или алергични заболявания в стадия на обостряне или в анамнеза - възможно е развитието на бронхоспазъм; тежки соматични заболявания, системен лупус еритематозус или смесено заболяване на съединителната тъкан (синдром на Шарп) - рискът от асептичен менингит е увеличен; бъбречна недостатъчност, вкл. с дехидратация (Cl креатинин 30-60 ml / min), задържане на течности и оток, чернодробна недостатъчност, артериална хипертония и / или сърдечна недостатъчност, мозъчно-съдови заболявания, дислипидемия / хиперлипидемия, захарен диабет, периферни артериални заболявания, кръвни заболявания с неизвестна етиология (левкопения, анемия); едновременна употреба на други лекарства, които могат да увеличат риска от язви или кървене, по-специално перорални кортикостероиди (включително преднизон), антикоагуланти (включително варфарин), SSRI (включително циталопрам, флуоксетин, пароксетин), сертралин) или антитромбоцитни средства (включително ацетилсалицилова киселина, клопидогрел); бременност (I-II триместър), период на кърмене, старост.

Приложение по време на бременност и кърмене

Употребата на лекарството през третия триместър на бременността е противопоказана. Преди да използвате лекарството през I-II триместър на бременността или по време на кърмене, трябва да се консултирате с Вашия лекар. Има доказателства, че малки количества ибупрофен могат да преминат в кърмата без никакви неблагоприятни ефекти върху здравето на бебето.

Странични ефекти

Рискът от странични ефекти може да бъде сведен до минимум, като лекарството се приема на кратък курс, в минималната ефективна доза, необходима за премахване на симптомите.

Страничните ефекти са предимно свързани с дозата. Следните нежелани реакции са съобщени при краткотрайно приложение на ибупрофен в дози, които не надвишават 1200 mg / ден. При лечението на хронични състояния и при продължителна употреба могат да се появят други нежелани реакции.

Оценката на честотата на нежеланите реакции се основава на следните критерии; много често (≥1 / 10); често (от ≥1 / 100 до включително неговото обостряне, бронхоспазъм, задух, диспнея), кожни реакции (сърбеж, уртикария, пурпура, оток на Квинке, ексфолиативни и булозни дерматози, включително токсична епидермална некролиза, синдром Лайъл, синдром на Стивънс-Джонсън, мултиформен еритем), алергичен ринит, еозинофилия; много редки - тежки реакции на свръхчувствителност, вкл. оток на лицето, езика и ларинкса, задух, тахикардия, артериална хипотония (анафилаксия, оток на Квинке или тежък анафилактичен шок).

От страна на стомашно-чревния тракт: рядко - коремна болка, гадене, диспепсия; рядко - диария, метеоризъм, запек, повръщане; много рядко - пептична язва, перфорация или стомашно-чревно кървене, мелена, кърваво повръщане, язвен стоматит, гастрит; неизвестна честота - обостряне на улцерозен колит и болест на Crohn.

От черния дроб и жлъчните пътища: много рядко - чернодробна дисфункция.

От страна на бъбреците и пикочните пътища: много рядко - остра бъбречна недостатъчност (компенсирана и декомпенсирана), особено при продължителна употреба, в комбинация с повишаване на концентрацията на урея в кръвната плазма и поява на оток, папиларна некроза.

От нервната система: рядко - главоболие; много рядко - асептичен менингит (при пациенти с автоимунни заболявания).

От CVS: честотата е неизвестна - сърдечна недостатъчност, периферен оток, при продължителна употреба се увеличава рискът от тромботични усложнения (например инфаркт на миокарда, инсулт), повишено кръвно налягане.

От дихателната система и медиастиналните органи: неизвестна честота - бронхиална астма, бронхоспазъм, задух.

Други: много рядко - оток, вкл. периферни.

Лабораторни показатели: хематокрит или Hb (може да намалее); време на кървене (може да се увеличи); плазмена концентрация на глюкоза (може да намалее); креатининов клирънс (може да намалее); плазмена концентрация на креатинин (може да се увеличи); чернодробна трансаминазна активност (може да се увеличи). Ако се появят нежелани реакции, спрете приема на лекарството и се консултирайте с лекар.

Взаимодействие

Трябва да се избягва едновременната употреба на ибупрофен със следните лекарства

Ацетилсалицилова киселина: с изключение на ниските дози ацетилсалицилова киселина (не повече от 75 mg / ден), предписани от лекар, тъй като комбинираната употреба може да увеличи риска от странични ефекти. С едновременната употреба на ибупрофен намалява противовъзпалителния и антитромбоцитния ефект на ацетилсалициловата киселина (възможно е да се увеличи честотата на остра коронарна недостатъчност при пациенти, получаващи малки дози ацетилсалицилова киселина като антитромбоцитен агент след започване на ибупрофен).

Други НСПВС, вкл. селективни COX-2 инхибитори: едновременната употреба на две или повече лекарства от групата на НСПВС трябва да се избягва поради възможния повишен риск от странични ефекти.

Използвайте с повишено внимание едновременно със следните лекарства

Антикоагуланти и тромболитични лекарства: НСПВС могат да усилят ефекта на антикоагулантите, по-специално варфарин и тромболитични лекарства.

Антихипертензивни лекарства (АСЕ инхибитори и ангиотензин II антагонисти) и диуретици: НСПВС могат да намалят ефективността на лекарствата в тези групи. Диуретиците и АСЕ инхибиторите могат да увеличат нефротоксичността на НСПВС.

GCS: повишен риск от стомашно-чревни язви и стомашно-чревно кървене.

Антитромбоцитни средства и SSRI: повишен риск от стомашно-чревно кървене.

Сърдечни гликозиди: едновременното приложение на НСПВС и сърдечни гликозиди може да доведе до влошаване на сърдечната недостатъчност, намалена скорост на гломерулна филтрация и повишени плазмени нива на сърдечни гликозиди.

Литиеви препарати: има доказателства за вероятността от повишаване на концентрацията на литий в кръвната плазма при използване на НСПВС.

Метотрексат: има доказателства за вероятността от повишаване на концентрацията на метотрексат в кръвната плазма при използване на НСПВС.

Циклоспорин: повишен риск от нефротоксичност при едновременно приложение на НСПВС и циклоспорин.

Мифепристон: НСПВС трябва да започват не по-рано от 8-12 дни след приема на мифепристон, тъй като НСПВС могат да намалят ефективността на мифепристон.

Такролимус: едновременната употреба на НСПВС и такролимус може да увеличи риска от нефротоксичност.

Зидовудин: Едновременната употреба на НСПВС и зидовудин може да доведе до повишена хематотоксичност. Има данни за повишен риск от хемартроза и хематоми при ХИВ-позитивни пациенти с хемофилия, които са получавали едновременно лечение със зидовудин и ибупрофен.

Хинолонови антибиотици: при пациенти, получаващи едновременно лечение с НСПВС и хинолонови антибиотици, рискът от гърчове може да се увеличи.

Начин на приложение и дозировка

Вътре. Nurofen ® за деца - суспензия, специално създадена за деца.

Пациентите със свръхчувствителност на стомаха се препоръчват да приемат лекарството по време на хранене.

Само за краткосрочна употреба.

Прочетете внимателно инструкциите, преди да приемете лекарството.

Разклатете добре бутилката преди употреба. Включена е удобна измервателна спринцовка за точно измерване на дозата. 5 ml от лекарството съдържа 100 mg ибупрофен или 20 mg ибупрофен в 1 ml.

Използване на измервателна спринцовка

Поставете измервателната спринцовка плътно в гърлото на бутилката. Обърнете бутилката с главата надолу и внимателно издърпайте буталото надолу, изтегляйки суспензията в спринцовката до желаната маркировка. Върнете бутилката в първоначалното си положение и извадете спринцовката, внимателно я завъртайки. Поставете спринцовката в устната кухина и бавно натиснете буталото, плавно освобождавайки суспензията.

След употреба изплакнете спринцовката в топла вода и я изсушете на място, недостъпно за детето..

Треска (треска) и болка

Дозировката за деца зависи от възрастта и телесното тегло на детето. Максималната дневна доза не трябва да надвишава 30 mg / kg с интервал между дозите 6-8 часа.Деца на възраст 3-6 месеца (тегло на детето от 5 до 7,6 kg) - 2,5 ml (50 mg) до 3 веднъж в рамките на 24 часа, не повече от 7,5 ml (150 mg) на ден.

Деца на възраст 6–12 месеца (тегло на детето 7,7–9 kg): 2,5 ml (50 mg) до 3-4 пъти в рамките на 24 часа, не повече от 10 ml (200 mg) на ден. Деца на възраст 1–3 години (тегло на детето 10–16 kg): 5 ml (100 mg) до 3 пъти в рамките на 24 часа, не повече от 15 ml (300 mg) на ден.

Деца на възраст 4-6 години (тегло на детето 17-20 кг): 7,5 ml (150 mg) до 3 пъти в рамките на 24 часа, не повече от 22,5 ml (450 mg) на ден.

Деца на възраст 7-9 години (тегло на детето 21-30 кг): 10 ml (200 mg) до 3 пъти в рамките на 24 часа, не повече от 30 ml (600 mg) на ден.

Деца на възраст 10-12 години, (тегло на детето 31-40 кг): 15 ml (300 mg) до 3 пъти в рамките на 24 часа, не повече от 45 ml (900 mg) на ден.

Продължителността на лечението е не повече от 3 дни. Не превишавайте указаната доза.

Ако, когато приемате лекарството в продължение на 24 часа (при деца на възраст 3-5 месеца) или в рамките на 3 дни (при деца на възраст над 6 месеца), симптомите продължават или се влошават, спрете лечението и се консултирайте с лекар.

Постимунизационна треска

Деца на възраст под 6 месеца: 2,5 ml (50 mg) от лекарството. Ако е необходимо, добавете 2,5 ml (50 mg) след 6 часа.Не използвайте повече от 5 ml (100 mg) за 24 часа..

Предозиране

При деца могат да се появят симптоми на предозиране след приемане на доза над 400 mg / kg. При възрастни дозозависимият ефект на предозирането е по-слабо изразен. T1/2 лекарството в случай на предозиране е 1,5-3 часа.

Симптомите включват гадене, повръщане, епигастрална болка или по-рядко диария, шум в ушите, главоболие и стомашно-чревно кървене. В по-тежки случаи се наблюдават прояви от централната нервна система: сънливост, рядко - възбуда, конвулсии, дезориентация, кома. В случаи на тежко отравяне може да се развие метаболитна ацидоза и повишаване на PT, бъбречна недостатъчност, увреждане на чернодробната тъкан, намаляване на кръвното налягане, респираторна депресия и цианоза. При пациенти с бронхиална астма е възможно обостряне на това заболяване..

Лечение: симптоматично, със задължително осигуряване на проходимост на дихателните пътища, мониториране на ЕКГ и жизнени показатели до нормализиране на състоянието на пациента.

Перорално приложение на активен въглен или стомашна промивка се препоръчва в рамките на 1 час след приемане на потенциално токсична доза ибупрофен. Ако ибупрофенът вече е абсорбиран, може да се предпише алкална напитка, за да се елиминира киселинното производно на ибупрофена от бъбреците, принудителна диуреза. Честите или продължителни гърчове трябва да се лекуват с IV диазепам или лоразепам. Когато бронхиалната астма се влоши, се препоръчва използването на бронходилататори.

специални инструкции

Препоръчва се лекарството да се приема в най-краткия възможен курс и в минималната ефективна доза, необходима за премахване на симптомите.

По време на продължително лечение е необходимо да се следи картината на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб и бъбреците. Когато се появят симптоми на гастропатия, се показва внимателно проследяване, включително езофагогастродуоденоскопия, пълна кръвна картина (определяне на Hb), фекален окултен кръвен тест.

Ако е необходимо да се определят 17-кетостероиди, лекарството трябва да се прекрати 48 часа преди проучването. Не се препоръчва прием на етанол по време на периода на лечение. Лекарството е противопоказано при пациенти с непоносимост към фруктоза, тъй като съдържа малтитол.

Нурофен ® за деца може да се използва от деца със захарен диабет, тъй като продуктът не съдържа захар. Не съдържа багрила.

Пациенти с бъбречна недостатъчност трябва да се консултират с лекар, преди да използват лекарството, тъй като съществува риск от влошаване на функционалното състояние на бъбреците..

Пациенти с хипертония, вкл. анамнеза и / или CHF, трябва да се консултирате с Вашия лекар, преди да използвате лекарството, тъй като лекарството може да причини задържане на течности, повишено кръвно налягане и оток.

Въздействие върху способността за управление на превозни средства и други потенциално опасни механизми. Пациенти, които изпитват замаяност, сънливост, летаргия или зрително увреждане, докато приемат ибупрофен, трябва да избягват шофиране или работа с машини.

Формуляр за освобождаване

Перорална суспензия (портокал, ягода), 100 mg / 5 ml. PET бутилка с LDPE или полипропиленова капачка с подложка, съдържаща 100 ml, 150 ml или 200 ml суспензия.

Всяка бутилка, пълна със спринцовка-дозатор, опакована в картонена кутия.

Производител

Reckitt Benckiser Healthcare Limited, Danceom Lane, Хъл, Източен Йоркшир, XY8 7BC, Великобритания.

Reckitt Benkizer Healthcare India Limited, Khasra No. 701/534, Sandholi, Buddy - Nalagar Road, Buddy, Solan district (Himachal Pradesh), India (за перорална суспензия (оранжево).

Юридическо лице, на чието име е издадено разрешението за търговия: Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Thane Road, Nottingham, NG90 2DB, UK.

Представител в Русия / организация, приемаща претенции на клиенти: Reckitt Benckiser Healthcare LLC. 115114, Русия, Москва, ул. Кожевническа, 14.

Тел.: 8-800-505-1-500 (безплатно в Русия).

[email protected]

Условия за отпускане от аптеките

Условия за съхранение на Нурофен ® за деца

Да се ​​пази извън обсега на деца.

Срок на годност на Нурофен ® за деца

Не използвайте след срока на годност, отпечатан на опаковката.

ТОП 10 най-добри антипиретици за деца: сиропи, супозитории и таблетки, отзиви

Антипиретичните лекарства за деца трябва да се предписват от лекар. Понякога се случва, че бебето внезапно започва да има температура без видима външна причина и трябва бързо да се отстрани. Родителите поемат отговорност и сами дават лекарството на детето. Веществата, които понижават температурата, се наричат ​​антипиретици и облекчават топлината, като действат върху точката на терморегулация в хипоталамуса. Как да вземете правилното решение за избора на антипиретично лекарство и да не навредите на бебето, ще ви разкажем в нашата статия, след като разгледахме рейтинга от 10 ефективни средства, като вземем предвид възрастта на вашето бебе.

Най-добрите антипиретици за бебета от раждането

Тази група включва лекарства:

  • Viburcol;
  • Нурофен свещи 60 mg No10;
  • Цефекон D супозитории 100 mg №10.

Нека ги разгледаме по-отблизо..

Вибуркол

Хомеопатичните супозитории са се доказали като отлично средство за повишаване на температурата и болката. Бяло-розовата опаковка съдържа 12 торпедовидни парчета в блистерна опаковка. Съдържа минерали, билки и твърди мазнини (1089 mg).

ФорматаСвещи
Кол12 броя
Лекарства. веществолечебни растения и минерали
добре3 години
ТвърдBiologische heilm
ПроизводителГермания

Цена от 439 до 499 рубли.

професионалисти

  • подходящ дори за най-малките;
  • не причинява предозиране;
  • като част от лечебни билки и минерали;
  • без оцветители, консерванти или хранителни добавки;
  • удобна форма;
  • отпуска се без рецепта;
  • добре събаря температурата с възпалителни и болкови симптоми, с никнене на зъби.

Минуси

  • свръхчувствителност към лекарствените компоненти;
  • възраст до 1 месец;
  • цената е висока.

Късметлия за тези, които имат деца, зъбите излизат лесно и бързо. Бебето ми има температура посред нощ. Аптеката е посъветвана да използва хомеопатичните супозитории Viburcol. Хлапето веднага заспа и температурата спадна няколко часа. На сутринта видях, че още един зъб се е излюпил през венеца. Сега това лекарство заслужено се намира в нашия аптечен кабинет. Препоръчвам.

Нурофен супозитории 60 mg №10

Инструментът е представен в различни форми (таблетки, супозитории, суспензия, хапчета, ефервесцентни таблетки и дори гел). Но ние ще разгледаме точно формата на свещите. Ярко оранжевата опаковка съдържа 10 свещи по 60 mg всяка, ибупрофенът действа като активен компонент на лекарството.

Форматасвещи
ТвърдReckitt benckiser
Опаковка10 броя
в 1 свещ60 mg
Веществоибупрофен
добре2 години
ПроизводителВеликобритания

Цена от 109 до 200 рубли.

професионалисти

  • не съдържа оцветители и овкусители;
  • ефект до 6-8 часа;
  • отпуска се без рецепта;
  • действайте за 15-40 минути;
  • подходящ за вирусни и настинки;
  • елиминира болката при зъбите;
  • облекчава болката при травма;
  • по неизвестни причини;
  • удобна форма и опаковка.

Минуси

  • възраст до 3 месеца;
  • може да даде странични реакции и има противопоказания;
  • има предозиране.

Преди си купувах Нурофен под формата на сироп - помагаше перфектно, но бебето бързо разбра за какво сладко лекарство става дума и започна да го изплюва. Реших да си купя едноименни свещи и нашите мъки спряха. Много удобен за използване. Препоръчвам.

Цефекон D супозитории 100 mg №10

Произведеното в Русия лекарство на много атрактивна цена не отстъпва на гореспоменатите агенти по ефективност и може също така да се използва като редуване между гореизброените агенти на редовни интервали, за да се избегне предозиране на лекарства. Свещи в количество от 10 броя са в алуминиеви блистери в червена или розова опаковка.

Форматасвещи
Опаковка10 броя
ТвърдNIZHFARM
в 1 свещ100 mg
Веществопарацетамол
добре3 години
ПроизводителРусия

Цена от 44 до 57 рубли.

професионалисти

  • евтин инструмент в сравнение с аналози;
  • има форма от 50 mg за възраст от 1 месец;
  • отпуска се без рецепта;
  • липса на оцветители и аромати;
  • има аналгетични и антипиретични ефекти;
  • удобна форма;
  • Руски производител.

Минуси

  • индивидуална непоносимост;
  • предозиране е възможно;
  • възраст до 1 месец.

Лекарството има във всяка аптека и струва стотинка. Безопасен в малки дози. В идеалния случай ще редувам ибупрофен с това лекарство. Много помага. При високи температури детето може да повърне, но свещите наистина са божи дар. Прибирам го в хладилника.

Най-добрите антипиретици за деца от 3 години

Според този критерий списъкът включва:

  • Суспензия на парацетамол;
  • Maxicold суспензия;
  • Детски супозитории Panadol;
  • Калпол.

Суспензия на парацетамол

Руското лекарство е опаковано в бели и сини цветове с бутилка от 100 ml и лъжица. В основата на парацетамола. Има приятен вкус, розов цвят и ягодова миризма.

Форматаокачване
Опаковка100 мл
5 млпарацетамол - 120 mg
Веществопарацетамол
ТвърдАД "Синтез"
добре2 години
ПроизводителРусия

Цена от 65 до 72 рубли.

професионалисти

  • ягодов вкус;
  • ефективен при болка и топлина;
  • отпуска се без рецепта;
  • удобна форма на окачване.

Минуси

  • възраст до 1 месец;
  • съдържа добавки, оцветители и захар;
  • има противопоказания и странични реакции.

Добро лекарство за топлина и болка. Помогна ни по-добре от Panadol. В комплекта има мерителна лъжица, а цената е просто страхотна и нашият производител.

Maxicold суспензия

Вътрешно окачване с вкус на ягода или портокал по ваш избор. Опаковката съдържа 200 ml бутилка от тъмно стъкло с мерителна лъжичка или дозатор за спринцовка. Добър при треска, болка и възпаление на възраст от 3 месеца.

Форматаокачване
Опаковка100 мл
5 млибупрофен - 100 mg
ТвърдФАРМАСТАНДАРТНИ ЛЕКАРСТВА КУРСК
Веществоибупрофен
добре2 години
ПроизводителРусия

Цена от 176 до 205 рубли.

професионалисти

  • включена мерителна лъжица или спринцовка;
  • действие до 8 часа;
  • приятен вкус;
  • облекчава топлината и болката;
  • може да се дава на деца от 3 месеца до 12 години;
  • отпуска се без рецепта.

Минуси

  • има противопоказания;
  • детска възраст до 3 месеца;
  • възможни са предозиране и странични ефекти;
  • съдържа добавки и оцветители.

Добър аналог на Нурофен. Действа бързо и ефективно. Помогна на бебето ми да спи спокойно през нощта, докато се режат зъбите. Препоръчайте за употреба.

Panadol детски супозитории rect. 250 mg №10

Френско лекарство за облекчаване на симптоми на треска, възпаление и болка при деца на възраст от 3 години. Опаковката съдържа 10 супозитории по 250 mg всяка.

Форматасвещи
Опаковка10 броя
в 1 свещпарацетамол - 250 mg
Веществопарацетамол
добре5 години
ПроизводителФранция
ТвърдФАРМАКЛЕР

Цените варират от 65 до 75 рубли.

професионалисти

  • удобна форма под формата на свещи;
  • липса на остра миризма;
  • няма отрицателен ефект върху стомаха;
  • липса на хранителни добавки, консерванти и оцветители;
  • ниска цена;
  • липса на оцветители и консерванти;
  • отпуск без рецепта;
  • налични в почти всяка аптека.

Минуси

  • има противопоказания;
  • възможни странични реакции;
  • деца под 3 години.

Детето ми не обича сладки сиропи и е склонна към алергии. Продуктът е оптимално подходящ за употреба и няма добавки. Сложих свещ за детето и за няколко часа забравих за топлината. Ефективно.

Калпол

Аналгетик-антипиретик с аналгетични и антипиретични ефекти за деца от 3 месеца до 6 години. Картонената опаковка съдържа бутилка с тъмно стъкло. Вътре е розово окачване с ягодов аромат и вкус. Опаковката съдържа инструкции и мерителна лъжичка.

Форматаокачване
Опаковка100 мл
5 млпарацетамол - 120 mg
Веществопарацетамол
добре3 години
ТвърдGlaxo Wellcome, GmbH & Co
СтранаГермания

Ценова листа от 72,10 до 180 рубли.

професионалисти

  • понижава температурата;
  • премахва болката;
  • ягодов аромат;
  • приятен на вкус;
  • отпуск без рецепта;
  • няма увреждащ ефект върху храносмилателния тракт;
  • достъпни.

Минуси

  • съдържа захар и добавки;
  • има странични ефекти и противопоказания;
  • възраст до 3 месеца.

Лекарят ни предписа антипиретици. В аптеката обаче не е имало препоръчаното лекарство. Фармацевтът ни препоръча Calpol. Когато използвах сиропа, детето ми бързо спря да има температура и дори спря да се оплаква от главоболие. Между другото, не помня никакви странични ефекти..

Най-добрите антипиретици за деца от 6 години

За ефективно намаляване на температурата и болката са подходящи:

  • Нимулидна суспензия 60 ml;
  • Efferalgan supp. рект. 300 mg No 12;
  • Ibuklin junior таблетки разпръснати.

Нимулидна суспензия 60 ml

Нестероидно лекарствено противовъзпалително средство, действащо около 12 часа, съдържа активно вещество - нимезулид. Предлага се под формата на таблетки, сироп и суспензия. Ще разгледаме течния вариант. Опаковката е представена в картонена кутия, вътре в която има бутилка от 60 ml с мерителна чашка и инструкции.

Форматаокачване
Опаковка60 мл
5 млнимезулид - 50 mg
Веществонимезулид
добре3 години
ТвърдПанацея Биотек
ПроизводствоИндия

Цена от 193 до 255 рубли.

професионалисти

  • помага за облекчаване на възпалението, болката и температурата;
  • включена мерителна чашка;
  • приятен ванилов вкус;
  • работи след 30 минути;
  • не съдържа ибупрофен, парацетамол;
  • действие до 12 часа.

Минуси

  • много странични реакции;
  • деца под 2-годишна възраст (в някои случаи лекарите не предписват лекарството до 12-годишна възраст);
  • съдържа добавки, оцветители, захар.
  • предписва се само по лекарско предписание.
  • има противопоказания.

Нимулид ни помогна, когато никое друго антипиретично лекарство не помогна. Детето пиеше отварата с голямо удоволствие. И след 30 минути се получи. Нямаше алергия. Препоръчва се.

Efferalgan supp. рект. 300 mg №12

Синьо-бялата опаковка съдържа 12 бели свещи с доза от 300 mg всяка, които включват парацетамол и 1000 mg твърда мазнина. Лекарството се прилага ректално. Лекарството се отпуска без рецепта..

Форматасвещи
Опаковка12 броя
в 1 свещпарацетамол - 300 mg
Веществопарацетамол
добре3 години
ТвърдUPSA
Възраст5-10 години
ПроизводителФранция

Цена от 114 до 195 рубли.

професионалисти

  • не съдържа багрила или консерванти;
  • ефективно намалява температурата и болката;
  • работи след 40 минути;
  • подходящ за деца от 5 до 10 години;
  • продължително действие на лекарството.

Минуси

  • възможни са странични ефекти;
  • има противопоказания;
  • детска възраст до 5 години (за други форми от 1 месец).

Сложих свещ за дъщеря си при главоболие и треска. Тя не обича сиропи и върху тях има алергия под формата на обрив. Избрах формата на свещите. Ефектът дойде в рамките на 40 минути. Отлично лекарство.

Ibuklin junior таблетки разпръснати

Синтетично комбинирано лекарство. В тандем се използват ибупрофен и парацетамол. Синьо-бялата опаковка съдържа 20 розови таблетки.

Форматадиспергирани таблетки
ПроизводителИндия
Опаковка20 броя
в 1 таблеткаибупрофен - 100 mg,

парацетамол - 125 mgВеществопарацетамол + ибупрофендобре5 годиниТвърдД-р На Реди

Цена от 118 до 139 рубли.

професионалисти

  • влиза в сила за 20-30 минути;
  • ефективността на двете активни съставки;
  • форма под формата на разтворими таблетки;
  • облекчава топлината и болката;
  • срок на годност 5 години;
  • приемлива цена.

Минуси

  • отпуск по рецепта;
  • възраст до 3 години;
  • не е много приятен на вкус;
  • има противопоказания;
  • възможно предозиране, ако се използва неправилно.

Ibuklin за деца винаги присъства в моята аптечка. Използвам го повече от 10 години. Имам три деца и всички понякога се разболяват. Често е трудно да се свали температурата, особено за по-голяма дъщеря, която има болки в гърлото сезонна връзка. Помага и при зъбобол. Самата таблетка се разтваря във вода и се пие лесно. Ефективно средство за защита.

Съвети за избор

Когато избирате лекарство срещу треска, ако е възможно, трябва да се консултирате с педиатър. Трябва да обърнете внимание на:

  • Форма. За най-малките и за деца с алергични явления и склонност към дерматит, свещите са идеални. Суспензиите са ефективни за деца под 12 години поради техния приятен вкус. Таблетките и капсулите са подходящи за по-големи деца, защото те са лесни за поглъщане или смачкване на прах.
  • Добавки. Колкото по-малко от тях в състава, толкова по-добре..
  • Наложително е да се вземат предвид противопоказанията за употреба и страничните ефекти, както и възрастта на детето.
  • Наличието на специален сертификат и марка. Не се доверявайте на здравето на детето си на непроверени производители.
  • Плътност на опаковката. Не използвайте продукта в нарушение на целостта на опаковката.
  • Срок на годност. Колкото по-голямо е, толкова по-дълго ще продължи лекарството..

Надяваме се, че нашият преглед ще бъде полезен при избора на най-добрия продукт за вашето бебе. бъдете здрави!

Суспензия за деца от треска и болка Нурофен от 3 месеца Reckitt Benckiser Healthcare Limited - ревю

Как да сваля температурата правилно? Кога не можете да го съборите и как да го направите правилно? Нурофен за деца е сироп с вкус на портокал, който бързо облекчава болката и температурата. Показания, противопоказания и дозировка.

Повишаването на телесната температура е най-честият патологичен симптом при бебетата. Именно топлината се проявява при всякакви ARVI, настинки, чревни заболявания и банална реакция след ваксинация.

Не всяка температура обаче е абсолютно зло, с което трябва да се борим незабавно. Понякога именно повишаването на телесната температура позволява на тялото да се справя по-добре с вирусите..

Днес искам да споделя опита с използването на сироп Нурофен, който е одобрен от три месеца, което неведнъж ми е помагало да намаля температурата и при двете бебета..

Обща информация за сиропа Нурофен

  • Групова принадлежност - нестероидно противовъзпалително лекарство.
  • Нурофен се продава без рецепта.
  • Нурофен сироп може да се купи във всяка аптека.
  • Цената на детската стая Nurofen е около 250 рубли.

Нурофен сироп - състав и активна съставка

Активно вещество:

Ибупрофен - 100 mg в 5 ml сироп

Спомагателни компоненти:

  • полисорбат 80 - 0,5 mg;
  • глицерол - 0,5 ml;
  • малтитолов сироп - 1,625 ml;
  • натриев захаринат - 10 mg;
  • лимонена киселина - 20 mg;
  • натриев цитрат - 25,45 mg;
  • ксантанова смола - 37,5 mg;
  • натриев хлорид - 5,5 mg;
  • домифен бромид - 0,5 mg;
  • портокалов аромат 2M16014 или ягодов аромат 500244E - 12,5 mg;
  • пречистена вода - до 5 мл

Показания за употребата на детски сироп Нурофен

Основните показания са посочени в инструкциите за употреба на сироп Нурофен:

Те също се дублират в по-голяма форма на опаковката:

Тоест, две патологични състояния служат като основа за употребата на Nurofyen:

  • Болка.
  • Топлина.

Още веднъж подчертавам: Нурофен е симптоматично лекарство. Не лекува нищо. Сиропът е предназначен само за облекчаване на патологичните симптоми..

Нурофен е първото ни лекарство, с което и двете деца се запознаха. Дадох го за първи път при ваксинация. Нурофен дава първото си дете само няколко пъти - преди ваксинацията и след нея вечер - с аналгетична цел, той няма температура.

Но дъщеря ми реагира на ваксините доста трудно - температурата се повиши до 39 градуса за три дни (след всяка ваксинация). Нурофен помогна много за справяне с реакциите след ваксинация.

Нурофен се е показал добре и при лечението на ARVI - бързо помага за намаляване на високата температура. Колко време Нурофен влиза в сила? Харесвам детския сироп по скоростта на неговото действие - в рамките на 10 минути след приемането на болното дете започва да се поти обилно, температурата пада доста бързо.

Дозировка на Нурофен за деца в сироп

Много е лесно да се намери точната доза за деца със сироп Нурофен. Колко сироп ви е необходим е лесно да се изчисли според възрастта на детето. На опаковката е показан много удобен знак:

Можете да изчислите дозата на сироп Нурофен според теглото на детето (особено ако не отговаря на възрастта на детето):

Същата плоча се дублира върху бутилката, ако изхвърлите кутията, дозировката ще остане пред очите ви:

Измервателната спринцовка е страхотно нещо, което значително улеснява не само процеса на събиране на необходимото количество лекарство, но и процеса на вливане на лекарството в дете (особено важно за деца под една година, на които не винаги може да се даде точното количество лекарство с лъжица, без да се разлее капка).

Като цяло опаковката на бебешкия сироп Нурофен е обмислена до най-малкия детайл, което значително улеснява работата на мама. Бутилката има удобна запушалка с тесни гърла, която пасва идеално на измервателна спринцовка:

Капачката на бутилката е усукана по такъв начин, че детето да не я развие самостоятелно, ако случайно попадне там. Въпреки че нещо ми подсказва, че на определена любознателна възраст дори такива капачки няма да спестят, затова е по-добре такива сиропи да се държат далеч от достъпа на деца.

Сиропът е много плътен, по консистенция подобен на желе. Цветът на лекарството е белезникав, непрозрачен. Вкусът е много сладък (въпреки липсата на захар), но дори чрез такава сладост се усеща неприятна горчивина, която остава под формата на послевкус след приемане на лекарството.

Защо не е нужно веднага да сваляте температурата с ARVI?

Повишаването на температурата е задължителен спътник на вирусни инфекции (особено при деца, например, температурата ми не се повиши дори при гноен синузит).

И определено мога да кажа, че не всяка температура трябва да се сваля непременно. Всъщност именно с повишаване на температурата в тялото се активира интерферон - протеин, който може да инактивира патогенните вируси. Колкото по-висока е температурата, толкова повече интерферон.

Не трябва обаче да чакате 40 градуса - оптималната граница е 38,5 градуса, при условие, че детето се чувства нормално. Над това е по-добре да се даде антипиретично средство и да не се провокира развитието на фебрилни гърчове..

Но все пак е по-добре да се ръководите от благосъстоянието на детето. По-голямото ми бебе често има доста висока температура с ARVI, но продължава да играе активно и изглежда съвсем нормално. Но най-малката дъщеря реагира много трудно на всяка треска - дори когато температурата се повиши до 37,5-38 градуса, тя изглежда толкова нещастна, че става наистина страшно за нейното здраве.

Основни правила за правилно намаляване на температурата при дете

  1. Първото нещо, което трябва да направите за дете с треска, е да осигурите нормално изпотяване. За да направите това, не е нужно да го завивате с одеяла и да носите топли дрехи. По-добре е да носите памучни дрехи, които лесно се сменят, ако се потите обилно.
  2. Стаята трябва да е хладна. Адекватната влажност е лесно да се осигури с ултразвуков овлажнител. Добър топлообмен се получава при вдишване на хладен въздух - по този начин тялото губи топлина, затопляйки вдишания въздух.
  3. Пиенето на много течности е изключително важно - все пак детето трябва да се поти с нещо, за да намали температурата..

Ако пренебрегнете тези прости съвети, едва ли може да се очаква антипиретичен ефект от приема на Нурофен. Но това не е по вина на лекарството..

Нурофен по време на бременност

Често срещани грешки при сваляне на температурата:

  • Само вдишваният въздух трябва да е хладен, а не този, с който тялото на детето влиза в контакт. тоест използването на физическо охлаждане на кожата (с лед, студени нагревателни подложки, студени бани, триене със студени течности) може да провокира спазъм на повърхностните съдове, което ще доведе до още по-голямо повишаване на телесната температура.
  • Не използвайте различни устройства, като вентилатор, за охлаждане на детето, особено след триене.
  • Както и да е, триенето с алкохол или оцет е остатък от миналото. това важи особено за малки деца, чиято пропускливост на кожата е толкова висока, че подобно разтриване може спокойно да доведе до интоксикация и отравяне.

Строп Нурофен, както всяко лекарство на основата на ибупрофен или парацетамол, не се предписва по план, както много лекарства - чаена лъжичка три пъти на ден, например. Това лекарство се приема само когато е необходимо - за понижаване на температурата или облекчаване на болката. Нурофен не лекува - облекчава състоянието.

Основните предимства на бебешкия сироп Нурофен:

  • Бързо намалява температурата и елиминира добре симптома на болката - тоест отлично се справя с основните си задачи.
  • Не съдържа захар.
  • В състава няма оцветители и алкохол (въпреки че има достатъчно други химикали).
  • има много удобна измервателна спринцовка, която често използвам за дозиране на други течни лекарства.
  • Доста приятно на вкус - децата пият лекарството, ако не с удоволствие, то поне не го изплюват заради горчивината.

Разбира се, най-добре е да избягвате приема на лекарството в толкова ранна възраст. Но понякога патологично високата температура е много по-опасна за детето, отколкото приемането на Нурофен в подходящата дозировка.

Още средства за лечение на грип и настинки при деца:

✔️ IRS19 е лекарство, което ще НАУЧИ имунитета да работи.

✔️ Виферон - мощна имунна поддръжка.

✔️ Pinosol е лекарство, което лекува хрема и не маскира симптомите.

✔️ Aqualor Soft - морска вода за профилактика на ARVI.

✔️ AQUALOR Forte - морска вода за запушване на носа.

✔️ Хербион е безопасен и ефективен сироп за кашлица.

✔️ Protargol - назален калий на основата на сребро.