Основен > Усложнения

Болкоуспокояващи
АСКОФЕН УЛТРА И АСКОФЕН-П

Болката е познато усещане за всеки човек. Тя може да я намери в най-неподходящите моменти, да наруши всички планове, да намали физическата активност и да съсипе настроението й. Не търпете болката. Имайте под ръка надеждно лекарство, което може да се справи с широк спектър от синдроми на болката.

Препаратите от линията Askofen са комбинация от два надеждни и проверени във времето аналгетици (ацетилсалицилова киселина и парацетамол) и кофеин. Проучванията показват, че употребата на кофеин може да увеличи ефективността на обикновените аналгетици. 4.5

Askofen-P е специално разработен за тези хора, които периодично страдат от синдром на болка с лека и умерена тежест (1-4 пъти месечно).

Askofen ULTRA съдържа по-високи дози активни съставки в сравнение с Askofen-P и е подходящ за хора, които понякога страдат от мигрена и нейните симптоми, главоболие, както и други видове болка.


  • Главоболие

  • Зъбобол

  • Мускулна болка

  • Болки в ставите

  • Лумбаго

  • Гръден радикуларен синдром

  • Невралгия

  • Менструална болка

* Askofen-P е на пазара от 1997 г. Комбинацията от активни съставки Askofen Ultra е проучена от 1971 г..

** Въз основа на средната цена на дребно за януари-май 2019 г., според данните на IQVIA (№ 10 = 32 рубли; № 20 = 57 рубли)

1. Ефективността на комбинацията "ASA 250 g + Парацетамол 250 g + Кофеин 65 mg" се потвърждава от 10 проучвания, проведени от 1988 г. насам

2. В сравнение със състава на Askofen-P

3. Goldstein J, Hagen M2, Gold M. Резултати от многоцентрово, двойно-сляпо, рандомизирано, паралелно групово, плацебо-контролирано, еднодозово проучване, сравняващо фиксираната комбинация от ацетаминофен, ацетилсалицилова киселина и кофеин с ибупрофен за остро лечение на пациенти с тежка мигрена. (Резултати от мултицентрово, двойно-сляпо, рандомизирано, паралелна група, плацебо контролирано, единично проучване, сравняващо фиксирана комбинация от ацетаминофен, ацетилсалицилова киселина и кофеин с ибупрофен за лечение на остра мигрена). Цефалалгия. 2014 ноември; 34 (13): 1070-8. [PubMed]

4. Sawynok J. Кофеин и болка. БОЛКА. 152 (2011) 726-729 / Savinok Y. Кофеин и болка. БОЛКА. 152 (2011) 726-729

5. Baratloo A. et al. Ролята на кофеина в управлението на болката: Кратък преглед на литературата. Anesth Pain Med. 2016 г. 26 март; 6 (3): у33193 / Baratloo A. et al. Ролята на кофеина в управлението на болката: кратък преглед на литературата. Анестезиология и лекарства за болка. 2016 г., 26 март; 6 (3): y33193

6. В сравнение с монопрепаратите

7. Baratloo A. [и сътр.]. Ролята на кофеина в управлението на болката: Кратък преглед на литературата. // Анестезиология и лекарства за болка. 2016. No 3 (6). C. e33193

Аскофен-Р

Аскофен-Р състав

Всяка таблетка съдържа активни съставки: парацетамол 200 mg, ацетилсалицилова киселина 200 mg, кофеин 40 mg.

Помощни вещества: стеаринова киселина, повидон, картофено нишесте, талк, калциев стеарат, силиконова емулсия и течен парафин.

Формуляр за освобождаване

Askofen-P се произвежда под формата на таблетки със светъл нюанс, плоскоцилиндрична форма без специална миризма. В аптеките лекарството се продава в опаковки от по 10 броя.

фармакологичен ефект

Лекарството има комбиниран ефект, съчетаващ нестероидни противовъзпалителни, аналгетични, ненаркотични и психостимулиращи ефекти.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Комбиниран препарат, чиято ефективност се осигурява от съставните му компоненти.

Ацетилсалициловата киселина има забележим аналгетичен, антипиретичен и противовъзпалителен ефект, инхибира агрегацията на тромбоцитите.

Парацетамолът има също антипиретични и аналгетични ефекти.

Кофеинът помага да се увеличи рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, да се стимулират дихателните и вазомоторните функции, да се разширят кръвоносните съдове, мускулите, сърцето, мозъкът, бъбреците и да се намали агрегацията на тромбоцитите. Освен това приемът на кофеин помага за намаляване на сънливостта и умората, подобряване на производителността и т.н..

В резултат на поглъщането се абсорбират почти 90% от лекарството. В този случай максималната концентрация на вещества в серума се постига по различно време: парацетамол - в рамките на един час, кофеин - 2,5 часа, ацетилсалицилова киселина - 1-2 часа.

Почти 80% от киселината на активните вещества се екскретира от тялото през бъбреците..

Показания за употреба на Askofen-P

  • синдром на болка с умерена степен на различни етиологии, например: главоболие или зъбобол, мигрена, невралгия, миалгия, артралгия и така нататък;
  • трескави състояния, причинени от настинки и ревматични заболявания.

Аскофен-Р по време на бременност

Трябва да се отбележи, че това лекарство не се препоръчва за употреба по време на бременност, особено през I и III триместър. Допуска се еднократна употреба на лекарството през втория триместър на бременността, но ако е точно установено, че това няма да навреди на плода.

Както знаете, приемането на лекарството през първия триместър може да причини фетална малформация под формата на разцепване на горното небце, причинено от тератогенния ефект на ацетилсалициловата киселина.

През третия триместър остава вероятността от инхибиране на раждането, затварянето на ductus arteriosus при нероденото бебе, което причинява хиперплазия на съдовете в белите дробове и хипертония в кръвоносните съдове.

Противопоказания за употреба

  • непоносимост към лекарството или неговите компоненти;
  • различни лезии на стомашно-чревния тракт;
  • нарушения във функционирането на черния дроб или бъбреците;
  • отклонения в дейността на дихателната система, например при астма;
  • дисекция на аортна аневризма;
  • някои нарушения на нервната и сърдечно-съдовата система;
  • възраст под 15 години;
  • кърмене, бременност и така нататък.

Странични ефекти

При лечение с това лекарство могат да възникнат различни проблеми в дейността на стомашно-чревния тракт под формата на: анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария, ерозивни и язвени лезии, кървене. Също така не е изключено развитието на: чернодробна или бъбречна недостатъчност, тахикардия и повишено кръвно налягане.

Дългосрочната употреба на лекарството причинява: виене на свят, шум в ушите, главоболие, хипокоагулация, различни нежелани синдроми и чернодробна дисфункция.

Аскофен таблетки, инструкция за приложение (Начин и дозировка)

Както се посочва в инструкциите за употреба на Askofen-P, тези таблетки се предписват за прием след хранене 2-3 пъти на ден в количество от 1-2 парчета. В този случай максималната дневна доза не трябва да надвишава 6 парчета, а почивката трябва да бъде по-малка от 4 часа.

Предвид показанията за употреба на Askofen, трябва да спазвате някои от характеристиките на рецепцията:

  • по-добре е да пиете таблетките с мляко, обикновена топла или минерална вода;
  • пациентите с нарушена бъбречна или чернодробна функция трябва да увеличат интервала между приема на лекарството - от 6 часа.

Освен това курсът на анестетична терапия не трябва да надвишава 5 дни, а лечението на треска не трябва да надвишава 3 дни. В други случаи продължителността на лечението и дозировката се определят от лекаря..

Предозиране

В случай на предозиране може да се появи:

  • гадене, повръщане, болка в стомашно-чревния тракт;
  • изпотяване, бледност на кожата;
  • тахикардия;
  • шум в ушите;
  • сънливост, колапс, конвулсивно състояние;
  • бронхоспазъм, проблеми с дишането и т.н..

Ако има подозрение за отравяне, трябва спешно да се обадите за медицинска помощ. Обикновено жертвата се измива със стомах и се предписват адсорбенти.

Взаимодействие

Едновременното лечение с Askofen-P води до засилване на действието на хепарин, резерпин, индиректни антикоагуланти, стероидни хормони и някои хипогликемични средства. Също така е вероятно да се намали ефективността на фуроземид, спиронолактон, антихипертензивни и подагра лекарства, които помагат за отстраняването на пикочната киселина от тялото..

Беше отбелязано увеличаване на страничните ефекти на глюкокортикостероиди, метотрексат, производни на сулфонилурейни производни, както и на нестероидни противовъзпалителни средства и ненаркотични аналгетици.

Не се препоръчва комбинирането на това лекарство с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохолни напитки, тъй като вероятността от развитие на хепатотоксичен ефект остава.

Ефектът на парацетамола увеличава периода на елиминиране на хлорамфеникол с почти 5 пъти. Що се отнася до кофеина, той помага да се ускори усвояването на ерготамин.

Комбинираната терапия със салициламид и други стимуланти на микрозомално окисление насърчава производството на токсични метаболити на парацетамол, които влияят отрицателно на чернодробната функция.

Едновременната употреба с Метоклопрамид засилва абсорбцията на парацетамол. Многократната употреба може да увеличи ефекта на антикоагулантите.

специални инструкции

Дългосрочното лечение с това лекарство изисква проследяване на периферната кръв и чернодробната функция.

Ацетилсалициловата киселина има антиагрегатен ефект, поради което пациентите трябва незабавно да предупредят лекарите, преди да се подложат на операция, че приемат това лекарство. Ниските дози ацетилсалицилова киселина намаляват отделянето на пикочна киселина, което често провокира подагра.

Условия за продажба

Тези таблетки се отпускат без рецепта..

Условия за съхранение

Лекарството трябва да се съхранява на достатъчно сухо и тъмно място при температури до 25 ° C.

Инструкции за употреба на лекарството Askofen-P - състав, показания, странични ефекти, аналози и цена

При болки с различна интензивност лекарите препоръчват приема на лекарството Askofen-P - от което тези таблетки все още могат да се приемат, се казва в инструкциите. Повечето хора приемат това лекарство, ако имат главоболие или зъбобол, което ги прави сънливи и неспокойни. Таблетките Ascofen-P са ефективно средство за облекчаване на болката, осигуряват системен ефект, но те трябва да се предписват стриктно от лекуващия лекар по медицински причини..

Какво представлява Askofen-P

Това лекарство принадлежи към фармакологичната група аналгетици-антипиретици от комбиниран състав, препоръчва се да се използва при синдром на болка с различна тежест. Аскофен-Р има противовъзпалителни, антипиретични, аналгетични, аналгетични свойства и действа като нестероидно противовъзпалително лекарство. Можете да го купите във всяка аптека, не се изисква рецепта, но не забравяйте да следвате инструкциите на лекаря.

Състав

Аскофенът при главоболие осигурява бърз терапевтичен ефект, който се постига чрез действието на активните съставки, тяхното сложно взаимодействие. Този лекарствен продукт се комбинира по своите фармакологични свойства, той се отличава със следните характеристики на химическата формула, където всяка активна съставка засилва ефекта на другата:

  1. Ацетилсалициловата киселина облекчава възпалението, облекчава болката, регулира синтеза на простагландини и намалява риска от образуване на кръвни съсиреци.
  2. Кофеинът разширява кръвоносните съдове на мускулите, сърцето, бъбреците и мозъчната кора, като същевременно увеличава интензивността на работата на тези органи, стимулира терапевтичния ефект.
  3. Парацетамолът има антипиретично, противовъзпалително и аналгетично действие, усилва действието на ацетилсалициловата киселина.

фармакологичен ефект

Аскофен-Р таблетките имат директен ефект върху кръвоносните съдове, допринасят за стесняване на съдовите стени и повишават налягането. Наблюдава се продуктивна абсорбция в системната циркулация, докато ацетилсалициловата киселина достига максималната си концентрация в плазмата след 1-2 часа. Кофеинът се абсорбира по-дълго, посоченият интервал от време е най-малко 2,5 часа. Екскрецията на активни компоненти се осигурява от бъбреците с 80%, метаболизмът се наблюдава в черния дроб. Съставът на Askofen в таблетки е нежен, но курсът на лечение трябва да бъде предварително съгласуван с лекаря.

Показания за употреба

Лекарственият препарат Askofen-P в таблетки действа като класическия аспирин, осигурява умерен аналгетичен ефект, стабилизира температурния режим. Много е проблематично окончателно да се излекува болестта, но можете значително да намалите тежестта на симптомите на тревожност. Особено при силен пристъп на болка с различна етиология и възпаление. Показанията за употреба на таблетките са както следва:

  • по-чести пристъпи на мигрена;
  • невралгия;
  • болезненост на необяснима етиология;
  • миалгия;
  • ревматични болки;
  • артралгия;
  • зъбобол;
  • радикален синдром на гръдния кош, лумбаго;
  • главоболие;
  • алгодисменорея.
  • Ягоди със захар за зимата без готвене
  • Възпаление на лигавицата на езика
  • Аритмия на сърцето - причини и признаци на заболяването. Симптоми и лечение

Формуляр за освобождаване

Медицинският продукт Askofen-P се предлага под формата на кръгли таблетки с бяла или кремава форма. Има слаба миризма, не е изключена мраморност, други модификации на характерни хапчета. Таблетките Askofen са предназначени за перорално приложение и активните компоненти започват да влияят върху фокуса на патологията вече четвърт час след еднократна доза. Преди да поръчате лекарство и да закупите в онлайн магазин, трябва внимателно да прочетете приложените инструкции за употреба, да се консултирате с Вашия лекар.

Инструкции за употреба на Askofen

Таблетките Ascofen-P се предписват еднакво за възрастни и деца, докато във всички клинични снимки се изисква да се спазват предписаните дневни дози, за да се избегнат опасни случаи на предозиране. Тъй като има голяма вероятност от нарушена дейност на храносмилателния тракт след прием на лекарство, е показано да го приемате след хранене, да го пиете обилно с мляко, алкална или газирана вода. За възрастни пероралното приложение на лекарството е подходящо за 1-2 таблетки три пъти дневно с интервал от поне 4 часа. Максималната доза е 6 таблетки през устата.

За деца

Ако таблетките Askofen-P са предписани от лекуващия лекар в детска възраст, горната доза е разрешена за пациенти на възраст над 15 години. В по-ранна възраст характерното лекарство е категорично противопоказано, както е описано подробно в инструкциите за употреба. По-добре е да не давате таблетки Askofen-P на деца, тъй като съставките на лекарството могат да повлияят отрицателно на работата на вътрешните органи и системи.

Повишава или намалява налягането на Аскофен-Р

Това лекарство не само намалява концентрацията на тромбоцитите в кръвта, но също така контролира кръвното налягане. Тъй като кофеинът присъства в химичния състав, тази естествена съставка поддържа съдовите стени в добра форма, допринася за тяхното стесняване и повишава кръвното налягане. За да се избегнат нарушения в сърдечно-съдовата система, е необходимо да се контролира кръвното налягане по време на интензивна терапия. Аскофен-Р таблетките често се предписват при хипотония и развитие на главоболие на фона на ниско кръвно налягане.

Странични ефекти

В хода на интензивната терапия не е изключено развитието на неприятни аномалии, свързани с труден период на адаптация на лекарството в отслабено тяло. Страничните ефекти от приема на лекарството не са локални, поради което могат да засегнат много вътрешни органи и системи. Ако се появят такива, допълнителното лечение трябва временно да бъде спряно, в допълнение към консултация с лекар. За да не допуснете рязкото влошаване на общото благосъстояние, е важно да прочетете инструкциите, според които може да има следните нежелани реакции:

  • от храносмилателния тракт: признаци на диспепсия, стомашно-чревно кървене, диария, повръщане, чернодробна и бъбречна недостатъчност;
  • от нервната система: виене на свят, депресия, объркване, сънливост;
  • от страна на сърдечно-съдовата система: аритмия, тахикардия, гадене, артериална хипертония;
  • от кожата: локални, алергични реакции, оток на Квинке, бронхоспазъм, анафилактичен шок.

Освен това лекарите не препоръчват продължителна употреба на таблетките Askofen-P, тъй като те са способни да развият изключително неприятни заболявания в организма, които са склонни към хроничен ход. Сред тях трябва да се разграничат намаляването на тромбоцитната агрегация, повишеното кървене на венците, глухота и шум в ушите, слепота, хеморагичен синдром, хипокоагулация, синдром на Стивънс-Джонсън.

  • Премахване на полипа на цервикалния канал: операции
  • Копрограма - какъв е този анализ. Какво показва копрограмата, как да я предадете правилно и декодиране на резултатите
  • Как да определим наличието на паразити в човешкото тяло

Противопоказания

Таблетките Askofen-P са евтини, особено в каталозите на онлайн магазините, така че не бива да преследвате безразсъдно тяхната евтиност. Предписването на лекарство не е показано на всички пациенти, а повърхностното самолечение е напълно опасно за здравето. Инструкциите посочват противопоказания за употреба, с които трябва да се запознаете, преди да започнете курса, консултирайте се с терапевт. И така, медицинските ограничения са както следва:

  • язва на стомаха, склонност към ерозия и кървене от храносмилателния тракт;
  • хронични чернодробни и бъбречни заболявания;
  • астма, предизвикана от приема на ацетилсалицилова киселина;
  • аортна аневризма;
  • портална хипертония;
  • нервни разстройства;
  • прогресивна глаукома;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • хеморагичен диатеза;
  • сърдечна исхемия;
  • деца под 15 години;
  • повишена активност на активните съставки.

Предозиране

Ако системно надценявате дневната доза от лекарството, е възможно предозиране. Това се случва, когато максималната доза таблетки е надвишена в количество от 7 или повече. Пациентът изпитва слабост, пристъпи на тахикардия, други странични ефекти патологично усилват тяхната интензивност. Пациентът трябва спешно да измие стомаха, да вземе сорбенти и да се придържа към почивката в леглото.

Особено опасният ефект на ацетилсалициловата киселина е, че когато концентрацията в кръвта е твърде висока, тя отрови цялото тяло. Пациентът се оплаква от пристъпи на гадене и повръщане, не може да се справи с учестен пулс. Не е изключена дихателна дисфункция. Облекчаването на такива неприятни пристъпи също се придружава от стомашна промивка и прием на сорбенти.

Лекарствени взаимодействия

Винаги има ограничения при предписване на сложен режим на лечение. Ако говорим за лекарственото взаимодействие на други лекарства с Аскофен, тогава наличието на неговите активни компоненти може да наруши терапевтичните свойства на определени фармакологични групи. Препоръчва се да се постави специален акцент върху следните комбинации:

  1. Таблетките Ascofen-P усилват ефекта на индиректните антикоагуланти, хепарин, резерпин, хипогликемични агенти и стероиди.
  2. Посоченото лекарство намалява терапевтичния ефект на спиронолактон, антихипертензивни лекарства, фуроземид, лекарства против подагра.
  3. Аскофен-Р таблетките са противопоказани да се комбинират с барбитурати, зидовудин, лекарства против епилепсия, рифампицин, алкохол.
  4. Ацетилсалициловата киселина причинява странични ефекти на GCS, НСПВС, производни на сулфонилуреята, ненаркотични аналгетици, метотрексат.
  5. Кофеинът ускорява абсорбцията на ерготамин, докато метоклопрамид стимулира проникването на парацетамол в системното кръвообращение.

специални инструкции

Продължителното лечение с това лекарство не само не носи терапевтичен ефект, но може и да причини нови заболявания в организма. При интензивна терапия е необходимо да се следи кръвното налягане, бъбречната и чернодробната функция и концентрацията на пикочна киселина (за да се избегнат пристъпите на подагра). Не се препоръчва употребата на таблетки Аскофен-Р в детска възраст, дори и при респираторни заболявания, а в светлината на предстоящата операция се изисква временно спиране на пероралното приложение.

Аскофен за кърмене и бременност

Лекарството е категорично противопоказано през първия и третия триместър на бременността, тъй като може да провокира повишен тонус на матката. През втория триместър такова фармакологично предписание не е забранено, но можете да пиете таблетки Аскофен-Р само ако ползата за майката е по-висока от потенциалната заплаха за здравето на плода. По време на кърмене също е по-добре да се въздържате от такова лечение или временно да спрете кърменето за периода на интензивно лечение.

Аналози на Askofen-P

Ако лекарството не е подходящо за пациента, лекарите избират заместител за него. Таблетките Ascofen-P, имащи редица медицински противопоказания, могат само да навредят на здравето, поради което лекарят с голямо внимание ги въвежда в режима на интензивно лечение. Ако не е имало забележими подобрения и няма, но са се появили допълнителни оплаквания, е необходим аналог. Следните са ефективни лекарства с подобен ефект:

  • Аспирин;
  • Ацифеин;
  • Цитрамарин;
  • Цитрапар;
  • Кофицил плюс;
  • Ексцедрин;
  • Мигренол Екстра.

Цената на таблетките Askofen-P е достъпна за всички купувачи, но неоторизираната покупка и по-нататъшното перорално приложение са категорично противопоказани. Цените в онлайн аптека са с порядък по-ниски, докато доставката е бърза, изгодна и надеждна. Ето приблизителните цени на лекарството в столицата, които са представени в следната таблица:

Аскофен

Инструкции за употреба:

Цени в онлайн аптеките:

фармакологичен ефект

Аскофен е комбинирано лекарство, което има аналгетични и антипиретични ефекти.

Една таблетка Аскофен съдържа 0,2 g ацетилсалицилова киселина и фенацетин, както и 0,04 g кофеин. Ацетилсалициловата киселина инхибира синтеза на простагландини, които са отговорни за появата на болка и оток на мястото на възпалението, инхибира образуването на тромби и агрегацията на тромбоцитите. Благодарение на този компонент, употребата на Askofen ви позволява да облекчите болката, по-специално причинена от възпалителни процеси, да подобрите микроциркулацията във фокуса на възпалението.

Фенацетинът засилва антипиретичните и аналгетични свойства на ацетилсалициловата киселина. Кофеинът, който е част от Аскофен, влияе върху рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира вазомоторния и дихателния център, намалява агрегацията на тромбоцитите и разширява кръвоносните съдове. Също така, кофеинът може да увеличи физическото и умственото представяне, да намали умората и сънливостта, да нормализира тонуса на мозъчните съдове и да ускори притока на кръв..

В Askofen P фенацетинът е заменен с парацетамол (0,2 g), което води до противовъзпалителните, антипиретични и аналгетични свойства на това лекарство. Предимството на този компонент е, че вероятността от образуване на метхемоглобин при използването му е минимална..

Показания за употреба на Askofen

Това лекарство се препоръчва при главоболие, настинки, невралгия. Трябва да се отбележи, че употребата на Аскофен все повече замества употребата на Аскофен Р и Аскофен L, което се дължи на по-голямата безопасност на парацетамола в сравнение с фенацетина, както и на по-ефективната комбинация от компонентите, съставляващи тези лекарства.

Askofen P се предписва за:

  • умерено силен синдром на болка (зъбобол, мигрена, главоболие, артралгия, невралгия, болезнена менструация);
  • трескави състояния, причинени от ревматични и простудни заболявания.

Инструкции за употреба на Askofen

Според инструкциите, Askofen се предписва по 1 таблетка 2-3 пъти на ден. Аскофен Р се препоръчва в доза, равна на 1-2 таблетки, която трябва да се приема три пъти дневно след хранене, придружаваща приема на лекарството с много течности. Курсът на лечение с Askofen P обикновено продължава 5-7 дни. За облекчаване на остра болка, вземете 2 таблетки веднъж.

Странични ефекти

Употребата на Аскофен и Аскофен Р може да доведе до такива нежелани последици като алергични реакции, диспептични разстройства, обостряне на бронхиална астма, нарушена чернодробна и бъбречна функция, лезии на стомаха и дванадесетопръстника с улцеративно-хеморагичен характер.

Противопоказания за употребата на Аскофен

Инструкциите за Askofen P показват заболявания, при които употребата на това лекарство може да навреди на тялото:

  • стомашно-чревно кървене;
  • пептична язва на стомаха и дванадесетопръстника;
  • бъбречно чернодробно увреждане;
  • хипокоагулация;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • портална хипертония.

Бременност, кърмене и свръхчувствителност към компонентите на Аскофен и Аскофен Р са причините за отказ от приема на тези лекарства.

Допълнителна информация

Срокът на годност на Askofen е 4 години, Askofen P е 3 години. Тези препарати трябва да се съхраняват на сухо и тъмно място, при температура не по-висока от 25 0 С.

Аскофен: цени в онлайн аптеките

Askofen Ultra филмирани таблетки 10 бр.

Аскофен ултра таблетки p.p. 250mg + 65mg + 250mg 10 бр.

Askofen Ultra филмирани таблетки 20 бр.

Отзиви Askofen Ultra

Аскофен ултра таблетки p.p. 250mg + 65mg + 250mg 20 бр.

Информацията за лекарството е обобщена, предоставя се с информационна цел и не замества официалните инструкции. Самолечението е опасно за здравето!

Четири филийки тъмен шоколад съдържат около двеста калории. Така че, ако не искате да се оправите, по-добре е да не ядете повече от две филийки на ден..

Учени от Оксфордския университет проведоха поредица от проучвания, по време на които стигнаха до заключението, че вегетарианството може да бъде вредно за човешкия мозък, тъй като води до намаляване на неговата маса. Ето защо учените препоръчват да не изключвате напълно рибата и месото от вашата диета..

Човешкият мозък тежи около 2% от общото телесно тегло, но консумира около 20% от кислорода, постъпващ в кръвта. Този факт прави човешкия мозък изключително податлив на увреждания, причинени от липса на кислород..

Антидепресантът Кломипрамин предизвиква оргазъм при 5% от пациентите.

В опит да извадят пациента, лекарите често прекаляват. Така например, някакъв Чарлз Йенсен в периода от 1954 до 1994 г. оцелели над 900 операции за премахване на новообразувания.

Дори сърцето на човек да не бие, той все още може да живее дълъг период от време, което ни демонстрира норвежкият рибар Ян Ревсдал. „Моторът“ му спрял за 4 часа, след като риболовецът се изгубил и заспал в снега.

Зъболекарите се появиха сравнително наскоро. Още през 19 век ваденето на лоши зъби е било част от задълженията на обикновения фризьор..

По време на работа мозъкът ни изразходва количество енергия, равно на 10-ватова крушка. Така че образът на крушка над главата ви в момента, в който възниква интересна мисъл, не е толкова далеч от истината..

Човешкият стомах се справя добре с чужди предмети и без медицинска намеса. Известно е, че стомашният сок може да разтвори дори монети..

Според много учени витаминните комплекси са практически безполезни за хората..

Кариесът е най-често срещаното инфекциозно заболяване в света, с което дори грипът не може да се конкурира..

Използваме 72 мускула, за да кажем дори най-кратките и прости думи..

Човешките кости са четири пъти по-здрави от бетона.

Много лекарства първоначално се продаваха като лекарства. Например хероинът първоначално се предлага на пазара като лекарство за кашлица. А кокаинът е препоръчан от лекарите като упойка и като средство за повишаване на издръжливостта..

Образованият човек е по-малко податлив на мозъчни заболявания. Интелектуалната активност допринася за образуването на допълнителна тъкан, която компенсира болните.

Здравият гръб е дар на съдбата, който трябва да бъде много внимателно съхранен. Но кой от нас мисли за профилактика, когато нищо не пречи! Ние не просто не сме.

АСКОФЕН-П

  • Начин на приложение
  • Странични ефекти
  • Противопоказания
  • Бременност
  • Взаимодействие с други лекарствени продукти
  • Предозиране
  • Условия за съхранение
  • Формуляр за освобождаване
  • Състав
  • Освен това

Аскофен-Р е комбинирано лекарство, чието действие се определя от компонентите, съставляващи неговия състав.
Ацетилсалициловата киселина има аналгетичен, антипиретичен, противовъзпалителен ефект, свързан с потискането на циклооксигенази 1 и 2, които регулират синтеза на простагландини; инхибира агрегацията на тромбоцитите.
Кофеинът увеличава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците и намалява агрегацията на тромбоцитите; намалява сънливостта, умората, повишава умствените и физическите показатели.
Парацетамолът има антипиретични, аналгетични ефекти.

Показания за употреба:
Askofen-P се използва при възрастни с умерен или лек синдром на болка (главоболие, зъбобол, невралгия, миалгия, гръден радикуларен синдром, лумбаго, артралгия, алгоменорея, мигрена), при възрастни и деца над 15 години за намаляване на повишената телесна температура, с "Простуда" и други инфекциозни и възпалителни заболявания.

Начин на приложение

Лекарството Askofen-P се използва перорално след хранене, 1-2 таблетки 2-3 пъти на ден. Максималната дневна доза е 6 таблетки. Паузата между дозите на лекарството трябва да бъде най-малко 4 часа. За да се намали дразнещият ефект върху стомашно-чревния тракт, лекарството трябва да се приема след хранене с вода, мляко, алкална минерална вода.
В случай на нарушена бъбречна или чернодробна функция, почивката между дозите е най-малко 6 часа.
Лекарството не трябва да се приема повече от 5 дни, когато се предписва като упойка и повече от 3 дни като антипиретик. Други дозировки и схеми на употреба се определят от лекаря.

Странични ефекти

Анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария, ерозивни и улцеративни лезии на стомашно-чревния тракт, стомашно-чревно кървене, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, повишено кръвно налягане, тахикардия.
Алергични реакции: кожен обрив, оток на Квинке, бронхоспазъм.
При продължителна употреба - замаяност, главоболие, зрително увреждане, шум в ушите, намалена агрегация на тромбоцитите, хипокоагулация, хеморагичен синдром (кървене от носа, кървене на венците, пурпура и др.), Бъбречно увреждане с папиларна некроза; глухота; Синдром на Стивънс-Джонсън, токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell), синдром на Reye при деца (метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психиката, повръщане, чернодробна дисфункция).

Противопоказания

Противопоказания за употребата на лекарството Askofen-P са:
• свръхчувствителност към ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни лекарства (НСПВС) или ксантини; свръхчувствителност към други компоненти на лекарството;
• ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт (в острата фаза), стомашно-чревно кървене;
• тежка чернодробна или бъбречна дисфункция;
• астма, предизвикана от приема на ацетилсалицилова киселина, салицилати и други нестероидни противовъзпалителни лекарства;
• хеморагична диатеза (болест на von Willebrand, хемофилия, телеангиектазия, хипопротромбинемия, тромбоцитопения, тромбоцитопенична пурпура);
• дисекция на аортна аневризма;
• дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
• портална хипертония, дефицит на витамин К;
• свръхвъзбудимост, нарушение на съня, тревожни разстройства (агорафобия, паническо разстройство);
• органични заболявания на сърдечно-съдовата система (остър миокарден инфаркт, тежка исхемична болест на сърцето, артериална хипертония), пароксизмална тахикардия, чести вентрикуларни преждевременни удари;
• глаукома;
• хирургични интервенции, придружени от кървене;
• деца под 15 години.
С повишено внимание - хиперурикемия, уратна нефролитиаза, подагра, стомашна язва и / или дуоденална язва (в анамнеза), тежка сърдечна недостатъчност.

Бременност

Употребата на лекарството Askofen-P е противопоказана по време на бременност през I и III триместър; през втория триместър на бременността е възможно еднократно приложение на лекарството в препоръчани дози само ако очакваната полза за майката не надвишава потенциалния риск за плода.
Ако е необходимо, употребата на лекарството по време на кърмене трябва да спре кърменето.

Взаимодействие с други лекарствени продукти

Намалява ефективността на спиронолактон, фуроземид, антихипертензивни лекарства, лекарства против подагра, които насърчават отделянето на пикочна киселина.
Увеличава страничните ефекти на глюкокортикостероиди, производни на сулфонилурейни производни, метотрексат, ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни лекарства.
Избягвайте комбинацията от лекарството с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохолни напитки (увеличава риска от хепатотоксичен ефект).
Под въздействието на парацетамол времето на елиминиране на левомицетина се увеличава с 5 пъти. Кофеинът ускорява усвояването на ерготамин.
Салициламидът и други стимуланти на микрозомалното окисление насърчават образуването на токсични метаболити на парацетамол, които влияят върху чернодробната функция. Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. Когато се приема отново, парацетамолът може да засили ефекта на антикоагулантите (дикумаринови производни).

Предозиране

Симптоми на предозиране на лекарството Askofen-P: гадене, повръщане, болки в стомаха, изпотяване, бледност на кожата, тахикардия.
С лека интоксикация - звънене в ушите; тежка интоксикация - сънливост, колапс, конвулсии, бронхоспазъм, задух, анурия, кървене. Тъй като интоксикацията се засилва, прогресивната дихателна парализа и разединяването на окислителното фосфорилиране причиняват респираторна ацидоза. Ако подозирате отравяне, трябва незабавно да потърсите медицинска помощ..
Лечение: жертвата трябва да се подложи на стомашна промивка и да предпише адсорбенти (активен въглен).

Условия за съхранение

При температура не по-висока от 25 ° C, на сухо и тъмно място.
Да се ​​пази извън обсега на деца.

Формуляр за освобождаване

Аскофен-Р - таблетки.
10 таблетки в контурен безклетъчен или клетъчен пакет.
1, 2 или 3 блистерни опаковки с инструкции за употреба в картонена кутия. Контурирани клетъчни или неклетъчни опаковки с еднакъв брой инструкции за употреба в групова опаковка.

Състав

1 таблетка Аскофен-Р съдържа активни вещества: ацетилсалицилова киселина 200 mg, парацетамол 200 mg, кофеин 40 mg.
Помощни вещества: картофено нишесте, повидон (медицински поливинилпиролидон с ниско молекулно тегло), стеаринова киселина, талк, калциев стеарат, силиконова емулсия CE-10-12, вазелиново масло VGM-30M.

Аскофен

  • Състав на лекарствения продукт
  • Доза от
  • Име и местоположение на производителя
  • Фармакологична група
  • Показания
  • Противопоказания
  • Подходящи мерки за безопасност при употреба
  • Употреба по време на бременност и кърмене
  • Способността да се влияе на скоростта на реакция при шофиране на автомобилен транспорт или други механизми
  • Деца
  • Начин на приложение и дозировка
  • Предозиране
  • Нежелани реакции
  • Взаимодействие с други лекарствени продукти и други форми на взаимодействие
  • Срок на годност
  • Условия за съхранение
  • Опаковка
  • Ваканционна категория

Състав на лекарствения продукт

активни съставки: 1 таблетка съдържа ацетилсалицилова киселина 200 mg, парацетамол 200 mg, кофеин 40 mg

помощни вещества: лимонена киселина монохидрат, картофено нишесте; калциев стеарат.

Доза от

Еднокомпонентни, правилни, кръгли цилиндри, чиято горна и долна повърхност са плоски, краищата на повърхностите са скосени, с прорез за разделяне от едната страна, бял. На повърхността на таблетките е разрешено мрамориране.

Име и местоположение на производителя

Св. Петровски, Лубни, 16, Полтавска област, Украйна, 37500.

Фармакологична група

Аналгетици и антипиретици. Ацетилсалицилова киселина, комбинации без психолептици. ATC код N02B A51.

Лекарството има аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти. Компонентите, съставляващи лекарството, усилват ефектите един от друг.

Антипиретичният ефект на ацетилсалициловата киселина се осъществява чрез централната нервна система чрез инхибиране на синтеза на простагландини PGF 2 в хипоталамуса в отговор на влиянието на ендогенните пирогени. Аналгетичният ефект има както периферен, така и централен произход: периферен ефект - потискане на синтеза на простагландини в възпалените тъкани; централният ефект е влиянието върху центровете на хипоталамуса. Ацетилсалициловата киселина също намалява агрегацията на тромбоцитите.

Парацетамолът има аналгетичен, антипиретичен и много слаб противовъзпалителен ефект, който е свързан с неговия ефект върху центъра на терморегулацията в хипоталамуса и слабо изразена способност да инхибира синтеза на простагландини в периферните тъкани.

Кофеинът стимулира централната нервна система. Той също така засилва положителните условни рефлекси, стимулира двигателната активност, отслабва ефекта на хипнотиците и наркотичните вещества, засилва ефекта на аналгетиците и антипиретиците.

Показания

Терапия за синдром на лека до умерена болка: за главоболие или зъбобол, невралгия, миалгия, артралгия, с първична дисменорея, а също и като антипиретично средство за заболявания, придружени от треска.

Противопоказания

Свръхчувствителност към компонентите на лекарството, други производни на ксантин (теофилин, теобромин), други салицилати; бронхиална астма, причинена от приема на салицилати или други нестероидни противовъзпалителни лекарства в историята на вродена хипербилирубинемия; вроден дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа; кръвни заболявания левкопения анемия остри стомашно-чревни язви хеморагична диатеза тежка бъбречна недостатъчност тежка чернодробна недостатъчност тежки сърдечно-съдови заболявания, включително нарушения на ритъма, тежка атеросклероза, тежка исхемична болест на сърцето, тежка сърдечна недостатъчност, тежка артериална хипертония; състояния на повишено вълнение; нарушение на съня; възраст в напреднала възраст; глаукома алкохолизъм.

Подходящи мерки за безопасност при употреба

Да не се използва с други продукти, съдържащи парацетамол, ацетилсалицилова киселина.

Превишаване на посочените дози от лекарството.

Лекарството трябва да се използва с повишено внимание в случай на анамнеза за стомашно-чревни язви, включително хронична или рецидивираща пептична язва или стомашно-чревно кървене в анамнеза, едновременна употреба на антикоагуланти.

Необходимо е да се консултирате с лекар относно възможността за използване на лекарството при пациенти с нарушена бъбречна и чернодробна функция..

Преди да използвате лекарството, трябва да се консултирате с лекар, ако пациентът използва варфарин или подобни лекарства, които имат антикоагулантен ефект.

Помислете, че при пациенти с алкохолно увреждане на черния дроб рискът от хепатотоксичен ефект на парацетамола се увеличава; лекарството може да повлияе на резултатите от лабораторни тестове за съдържанието на глюкоза и пикочна киселина в кръвта.

По време на хирургични операции (включително стоматологични операции), употребата на препарати, съдържащи ацетилсалицилова киселина, може да увеличи вероятността / увеличаване на кървенето, което се дължи на инхибиране на агрегацията на тромбоцитите за известно време след употребата на ацетилсалицилова киселина.

Когато се използва лекарството, отделянето на пикочна киселина може да намалее. Това може да доведе до подагра при пациенти с намалена екскреция на пикочна киселина.

По време на лечението не се препоръчва да се консумират прекомерни количества напитки, които съдържат кофеин (например кафе, чай). Може да причини нарушение на съня, треперене, чувство на напрежение, раздразнителност, дискомфорт зад гръдната кост през сърдечния ритъм.

Не консумирайте алкохолни напитки по време на лечението.

Пациентите, приемащи аналгетици всеки ден при лек артрит, трябва да се консултират с лекар.

Ако симптомите продължават, потърсете медицинска помощ.

Употреба по време на бременност и кърмене

Не използвайте лекарството по време на бременност и кърмене..

Способността да се влияе на скоростта на реакция при шофиране на автомобилен транспорт или други механизми

В случай на замаяност, трябва да избягвате потенциално опасни дейности, като шофиране и / или извършване на работа, изискваща повишено внимание и скорост на психомоторни реакции.

Лекарството не трябва да се използва при деца поради риск от развитие на синдром на Reye (хиперпирексия, метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психиката, повръщане, чернодробна дисфункция) с хипертермия на фона на вирусни заболявания.

Начин на приложение и дозировка

Лекарството е предназначено за перорално приложение.

Възрастните приемат по 1 таблетка 2-3 пъти на ден след хранене. Максималната дневна доза е 6 таблетки (3 разделени дози). Продължителността на курса на лечение зависи от хода и тежестта на заболяването и не трябва да надвишава 5 дни като упойка и 3 дни като антипиретик.

Предозиране

Симптоми на предозиране с парацетамол.

Чернодробно увреждане е възможно при възрастни, които са приели 10 g или повече парацетамол, и при деца, които са приемали лекарството в доза от 150 mg / kg телесно тегло. При пациенти с рискови фактори (продължително лечение с карбамазепин, фенобарбитал, фенитоин, примидон, рифампицин, жълт кантарион или други лекарства, които индуцират чернодробни ензими), редовно използване на прекомерни количества етанол; глутатион кахексия (храносмилателни разстройства, муковисцидоза, HIV инфекция, глад, кахексия), използвайки 5 g или повече парацетамол, може да доведе до увреждане на черния дроб.

Увреждането на черния дроб може да настъпи 12-48 часа след прием на прекомерни дози от лекарството. През първите 24 часа могат да се появят следните симптоми: бледност, гадене, повръщане, анорексия, коремна болка. При тежко отравяне чернодробната недостатъчност може да прогресира до енцефалопатия, хипогликемия, кома и смърт. Острата бъбречна недостатъчност с остра тубулна некроза може да се прояви със силна болка в кръста, хематурия, протеинурия и да се развие дори при липса на тежки бъбречни увреждания. Може да възникнат нарушения на метаболизма на глюкозата и метаболитна ацидоза. Отбелязани са също сърдечни аритмии и панкреатит. При продължителна употреба на лекарството в големи дози от страна на хемопоетичните органи може да се развие апластична анемия, тромбоцитопения, панцитопения, агранулоцитоза, неутропения и левкопения. При прием на големи дози от централната нервна система - световъртеж, психомоторна възбуда и дезориентация; от отделителната система - нефротоксичност (бъбречна колика, интерстициален нефрит, капилярна некроза).

В случай на предозиране е необходима линейка. Пациентът трябва незабавно да бъде откаран в болница, дори ако няма ранни симптоми на предозиране. Симптомите могат да бъдат ограничени до гадене и повръщане или да не отразяват тежестта на предозирането или риска от увреждане на органите. Трябва да се обмисли лечение с активен въглен, ако е взета прекомерна доза парацетамол в рамките на 1:00. Концентрацията на парацетамол в кръвната плазма трябва да се измерва 4:00 или по-късно след поглъщане (по-ранните концентрации не са надеждни). Лечението с N-ацетилцистеин може да се приложи в рамките на 24 часа след прием на парацетамол, но максималният защитен ефект настъпва, когато се използва в рамките на 8 часа след приема.

Симптоми на предозиране на ацетилсалицилова киселина.

Предозирането на салицилати е възможно поради хронична интоксикация в резултат на продължителна терапия (употребата на повече от 100 mg / kg / ден за повече от 2 дни може да причини токсични ефекти), както и поради остра интоксикация, която е животозастрашаваща (предозиране), и причините, поради които може да е случайна употреба от деца или неочаквано предозиране.

Хроничното отравяне със салицилат може да бъде латентно, тъй като симптомите му са неспецифични. Умерената хронична интоксикация, причинена от салицилати или салицилизъм, настъпва по правило само след многократно приложение на големи дози. Основните симптоми са: дисбаланс, замаяност, звънене в ушите, глухота, повишено изпотяване, гадене и повръщане, главоболие, объркване. Тези симптоми могат да бъдат контролирани чрез намаляване на дозата. Звънене в ушите може да се наблюдава, когато концентрацията на салицилати в кръвната плазма е повече от 150-300 μg / ml. Сериозни нежелани реакции се появяват, когато плазмените салицилати са над 300 mcg / ml.

Острата интоксикация се доказва от изразена промяна в киселинно-алкалния баланс, която може да се различава в зависимост от възрастта и тежестта на интоксикацията. Тежестта на състоянието не може да бъде определена само въз основа на концентрацията на салицилати в кръвната плазма.

Симптоми на предозиране с кофеин.

Големите дози кофеин могат да причинят болка в епигастриалната област, повръщане, диуреза, учестено дишане, екстрасистолия, тахикардия или сърдечна аритмия, ефекти върху централната нервна система (световъртеж, безсъние, нервна възбуда, раздразнителност, страст, тревожност, тремор, конвулсии).

Лечение. В случай на предозиране е необходима линейка, дори и да няма симптоми на предозиране. Пероралният метионин или ацетилцистеин може да бъде от полза в рамките на 48 часа след предозиране. Също така е необходимо да се прилагат общи поддържащи мерки, симптоматична терапия, включително използването на бета-адренергични рецепторни антагонисти, които могат да премахнат кардиотоксичните ефекти.

Нежелани реакции

Спрете да използвате лекарството и незабавно се консултирайте с лекар в случай на нежелани реакции.

От страна на сърдечно-съдовата система: тахикардия, сърцебиене, артериална хипертония.

От кръвта и лимфната система: агранулоцитоза, анемия, сулфатна хемоглобинемия и метхемоглобинемия (цианоза, задух, болка в сърцето), хемолитична анемия, поради антитромбоцитния ефект върху тромбоцитите, ацетилсалициловата киселина може да увеличи риска от кървене.

От нервната система: главоболие, световъртеж, тремор, парестезия, страх, безпокойство, възбуда, раздразнителност, нарушение на съня, безсъние, безпокойство, обща слабост, звънене в ушите.

От страна на храносмилателния тракт: диспептични разстройства, включително гадене, повръщане, дискомфорт и болка в епигастриума, киселини, коремна болка; възпаление на стомашно-чревния тракт, ерозивни и улцерозни лезии на стомашно-чревния тракт, което в редки случаи може да причини стомашно-чревно кървене и перфорация със съответни лабораторни и клинични прояви; повишена активност на "чернодробните" ензими, обикновено без развитие на жълтеница.

От имунната система: реакции на свръхчувствителност, включително анафилаксия, анафилактичен шок, ринит, назална конгестия, сърбеж, обрив по кожата и лигавиците (обикновено генерализиран обрив, еритематозна, уртикария), ангиоедем, мултиформен ексудативен синдром на еритема (включително синдром) Stevens-Johnson), токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell).

От ендокринната система: хипогликемия, до хипогликемична кома.

От страна на храносмилателната система: чернодробна дисфункция, повишена активност на чернодробните ензими, обикновено без развитие на жълтеница, хепатонекроза (дозозависим ефект).

Други: бронхоспазъм при пациенти, чувствителни към ацетилсалицилова киселина и други НСПВС, кървенето може да доведе до остра и хронична постхеморагична анемия / желязодефицитна анемия (поради т.нар. Латентно микрокървене) със съответни лабораторни прояви и клинични симптоми като астения, бледност на кожата, хипоперфузия, некардиогенен белодробен оток.

Взаимодействие с други лекарствени продукти и други форми на взаимодействие

Метотрексат - когато се комбинира със салицилати в доза 15 mg / седмица или повече, хематологичната токсичност на метотрексат се увеличава поради намаляване на бъбречния клирънс на метотрексат от противовъзпалителни средства и изместването му от връзката му с плазмените протеини, поради което тази комбинация е противопоказана.

МАО инхибитори - когато се комбинира с кофеин, е възможно опасно повишаване на кръвното налягане, така че тази комбинация е противопоказана.

Комбинации, които трябва да се използват с повишено внимание.

Парацетамол: антидепресанти и други стимуланти на микрозомално окисление - тези лекарства увеличават производството на хидроксилирани активни метаболити, които засягат чернодробната функция, причинявайки възможността за тежка интоксикация с малки предозирани лекарства.

Кофеин: циметидин, хормонални контрацептиви, изониазид засилват ефекта на кофеина. Кофеинът намалява ефекта на опиоидните аналгетици, анксиолитиците, хипнотиците и успокоителните, е антагонист на лекарства за анестезия и други лекарства, които потискат централната нервна система (ЦНС), конкурентен антагонист на лекарства, които потискат централната нервна система, конкурентен антагонист на лекарства аденозин, АТФ. С едновременната употреба на кофеин с ерготамин, усвояването на ерготамин в стомашно-чревния тракт се подобрява, с тироид-стимулиращи агенти - ефектът на щитовидната жлеза се увеличава. Кофеинът понижава концентрацията на литий в кръвта. Кофеинът увеличава ефекта (подобрява бионаличността) на аналгетици, антипиретици, усилва ефектите на производни на ксантин, алфа и бета адренергични агонисти, психостимуланти.

Етиелсалицилова киселина едновременната употреба с урикозурични средства, като бензобромарон, пробенецид, намалява ефекта на екскреция на пикочна киселина (поради конкуренцията на екскрецията на пикочна киселина от бъбречните тубули). При едновременна употреба с дигоксин, концентрацията на последния в кръвната плазма се увеличава поради намаляване на бъбречната екскреция. АСЕ инхибиторите в комбинация с високи дози ацетилсалицилова киселина причиняват намаляване на филтрацията в гломерулите поради инхибиране на вазодилататорните простагландини и намаляване на хипотензивния ефект. Селективните серотонинови инхибитори увеличават риска от кървене от горната част на храносмилателния тракт поради възможността за синергичен ефект. Когато се използва едновременно с валпроева киселина, ацетилсалициловата киселина я измества от връзката с протеините в кръвната плазма, увеличавайки токсичността.

Лекарството засилва ефекта на лекарства, които намаляват съсирването на кръвта и агрегацията на тромбоцитите, страничните ефекти на кортикостероиди, сулфонилурейни продукти, метотрексат.

Избягвайте комбинация с барбитурати, антиконвулсанти, салицилати, рифампицин, алкохол.

Срок на годност

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява в оригиналната опаковка при температура не по-висока от 25 ° С.