Основен > Склероза

Аналози на таблетки ибупрофен

Ибупрофенът е един от най-популярните представители на класа нестероидни противовъзпалителни лекарства (НСПВС), които се използват успешно в клиничната практика повече от половин век. Високата му ефективност се потвърждава от огромното търсене на това лекарство сред потребителите..

Използването на ибупрофен напълно отговаря на съвременните стандарти за терапия на болката. Лесната употреба, наличността и разнообразието от лекарствени форми правят Ибупрофен лекарството по избор за много заболявания, което е ключът към успешното лечение.

Как

Ибупрофенът е производно на пропионова киселина, което има аналгетични, противовъзпалителни и леки антипиретични ефекти. В сравнение с други НСПВС, той има по-малко стомашно-чревни странични ефекти. Също така приемането на ниски дози не увеличава вероятността от инфаркт..

След попадане в тялото, ибупрофен бързо се натрупва в кръвния поток и заедно с кръвния поток достига до възпалителния фокус. Именно тук се осъществява основното му действие, което се състои в подобряване на кръвообращението, активиране на вътреклетъчния метаболизъм, намаляване на пропускливостта на съдовите стени и производството на възпалителни медиатори. Това намалява телесната температура, болката и подуването на меките тъкани.

Лекарството е в състояние да подобри подвижността на ставите, поради което често се предписва при ставни патологии: артрит, артроза, подагра, спондилоартроза и остеохондроза. Също така е ефективен при травматични наранявания: натъртвания, навяхвания, изкълчвания и фрактури..

Ибупрофен може да се използва в комплексната терапия на заболявания на дихателната и пикочно-половата система. Основната насока на неговото използване обаче са трескави състояния, включително треска след ваксинация, главоболие и зъбобол, болезнени периоди, остеоартрит и синдром на болка при уролитиаза..

Справочна информация: приемът на ибупрофен редовно намалява риска от рак на белия дроб при заклетите пушачи.

Ибупрофен е одобрен за употреба при деца на възраст над 6 години и при бременни жени през 1-ви и 2-ри триместър. Предлага се под формата на таблетки и капсули със забавено освобождаване, дражета, водоразтворими ефервесцентни таблетки и таблетки за смучене, гранули за приготвяне на воден разтвор, ректални супозитории, суспензии, капки за перорално приложение, кремове и гелове 5%.

Аналози на ибупрофен

Има два вида аналози на всяко лекарство: заместител може да има напълно идентичен състав или да съдържа различно активно вещество, но да има подобен терапевтичен ефект. Първите се наричат ​​синоними и се използват в случая:

  • изтегляне на оригиналното лекарство от производството;
  • липса на лекарството в продажба;
  • значителна разлика в цените в категорията продукти с еквивалентен ефект.

Средства, които се различават от оригинала по активното вещество и наименование, но са предписани за същите патологии, се наричат ​​аналози. Те имат един и същ терапевтичен ефект, но силата му може да бъде повече или по-малко, а толерантността по-добра или по-лоша. Съществуват също значителни разлики в противопоказанията и възможните нежелани реакции..

Трябва да се отбележи, че не всички лекарства, които принадлежат към една и съща фармакологична група, са аналози. Следователно само лекуващият лекар може да препоръча как да се замени ибупрофен.

Ибупрофенът има много структурни аналози и различни заместители. Не всички от тях обаче се предлагат в толкова разнообразни форми. Например, само няколко марки са на разположение за детско окачване или таблетки с удължено освобождаване..

Лекарства-синоними

Следните лекарства имат състав, подобен на ибупрофен:

  • Нурофен, Нурофен Форте;
  • Деблокиране. Предлага се само под формата на таблетки от 200 mg, не се използва при деца под 12-годишна възраст;
  • Долгит (Германия);
  • Миг 200, Миг 400;
  • Ibutop. Само една лекарствена форма е гел;
  • Ибуфен (Полша). Суспензия на оранжев цвят с вкус и мирис на портокал, се използва при деца на възраст от 6 месеца;
  • Ибуфен Форте, Ибуфен Ултра. Капсули 200 mg с течност вътре;
  • Ибунорм, Ибутард;
  • Ибусан. Таблетки 200 и 400 mg;
  • Ибупром. Таблетки 200 и 400 mg;
  • Бурана. Таблетки 200 и 400 mg;
  • Бруфен. Предлага се под формата на таблетки, сироп за деца, гел за външна употреба;
  • Фаспик. Таблетки от 200 и 400 mg, гранули за приготвяне на разтвор за перорално приложение от 200, 400 и 600 mg. Продуктът има приятен вкус на мента и ананас;
  • Solpaflex. Предлага се в капсули от 300 mg и таблетки от 200 mg, няма форма за освобождаване на деца;
  • Супрофен;
  • Педея. Произвежда се само под формата на разтвор за интравенозно приложение и се използва изключително при новородени деца;
  • Arthrokam;
  • Следващ Uno Express.

Нурофен е най-известният конкурент на ибупрофен и едно от първите му търговски наименования. Именно Nurofen беше одобрен за първи път за продажба без рецепта във Великобритания и от 1983 г. стана много популярен във всички страни. Британският нурофен все още се продава в руските аптеки.

Основната разлика между Нурофен и Ибупрофен е по-широкият избор на форми и дозировки: може да се закупи в таблетки от 200, 400, 600 и 800 mg; под формата на сироп за деца; крем, мехлем и гел за външна употреба.

Основните видове Нурофен са представени в няколко разновидности:

  • Нурофен Форте - лекарство с повишена доза ибупрофен до 400 mg;
  • Нурофен Експрес се различава от обикновения Нурофен по това, че се продава в капсули с течно съдържание и действа по-бързо;
  • Нурофен Експрес Форте са двойна доза Нурофен Форте под формата на капсули;
  • Нурофен Експрес Нео съдържа ибупрофен под формата на лизинат, поради което се разтваря по-бързо в стомаха.

Нурофен за деца е представен от сироп и суспензия с плодов аромат, ефервесцентни таблетки и ректални супозитории. Съдържанието на активното вещество в тях е намалено до 100 mg в суспензия и до 60 mg в супозитории.

Комбинирани лекарства

Тази група включва лекарства с две активни вещества, едно от които е ибупрофен. В комбинация тези вещества взаимно усилват действието си, в резултат на което се засилва противовъзпалителният, аналгетичен и антипиретичен ефект. Едновременната им употреба обаче значително увеличава риска от нежелани реакции..

Трябва да се отбележи, че резултатите от голям брой проведени проучвания не оставят съмнение относно предимството на комбинацията от ибупрофен и парацетамол пред монотерапията. Тази комбинация е призната за безопасна и рентабилна, но най-важното е, че осигурява стабилен терапевтичен ефект при елиминиране на синдрома на болката с различна етиология..

Списък на лекарствата, съдържащи ибупрофен и парацетамол:

  • Следващия;
  • Ibuklin капсули, Ibuklin Junior диспергиращи се таблетки за деца от 2 до 12 години;
  • Brustan;
  • Нурофен Лонг;
  • Нурофен Мулти Симптом;
  • Хайрумат;
  • Brufica plus, окачване.

Novigan е друг комбиниран продукт с ибупрофен, допълнен с Pitofinone Hydrochloride и Fepiverinium Bromide. И двата допълнителни компонента имат релаксиращ ефект върху гладката мускулатура на вътрешните органи.

Аналози

Най-ефективният и достъпен аналог на ибупрофен несъмнено е Парацетамол. Според резултатите от експериментите той превъзхожда ибупрофен по аналгетичен ефект и се справя особено добре с болки в главата и ставите. Противовъзпалителните свойства обаче са много по-силни при ибупрофен. И двете лекарства могат да се използват за облекчаване на треска и болка, но Ибупрофен е по-подходящ за продължително лечение.

Парацетамолът е по-известен и има по-лек ефект върху храносмилателните органи, така че може да се приема на гладно. Недостатъкът на ибупрофен е дразнещ ефект върху лигавиците на стомашно-чревния тракт (GIT), така че се пие само след хранене.

Несъмнено предимство на Парацетамол е цената, тъй като той е по-евтин не само от ибупрофен, но и повечето лекарства с подобно действие. В аптеките разходите за опаковане на таблетките Парацетамол варират от 5 до 15 рубли.

При липса на ефекта от монотерапията, ибупрофен може да се приема заедно с парацетамол, но трябва да се вземе предвид дозировката. Съвместното получаване на тези средства е разрешено на лица над 16 години.

Друг популярен заместител на ибупрофен е ацетилсалициловата киселина или аспирин. Той обаче няма противовъзпалителен ефект и може да предизвика странични реакции от страна на храносмилателната система. Изключително нежелателно е тези вещества да се приемат заедно, тъй като това значително увеличава риска от токсични ефекти върху стомашно-чревния тракт..

За облекчаване на възпалението са подходящи средства на базата на Индометацин и Диклофенак. Ако е необходимо да се спре синдромът на болката, трябва да обърнете внимание на лекарствата с кеторолак: Ketanov, Ketokam, Ketanov и др. В повечето случаи обаче такъв заместител няма да бъде напълно равностоен: в сравнение с ибупрофен профилът им на безопасност е значително по-нисък.

Лекарствата на базата на натриев метамизол също могат да помогнат за облекчаване на болката и възпалението: Analgin, Baralgin, Pentalgin, Tempalgin, Bellalgin, Bral, Maksigan, Nobol, Revalgin, Andipal и др..

заключения

Ибупрофенът и неговите аналози имат сходни терапевтични ефекти, въпреки че могат да съдържат различни активни вещества. Независимо от избраното лекарство, важно е да запомните, че можете да приемате всяко лекарство от групата на НСПВС за не повече от седмица.

Трябва да се вземе предвид и предимно симптоматичният ефект на НСПВС, тъй като те елиминират предимно симптомите, а не причината за заболяването. Следователно лекарят трябва да определи режима на прием и дозировката на лекарствата.

Ибупрофенът е много ефективен за бързо облекчаване на болка, възпаление и треска. Неговата безопасност е доказана от клинични изпитвания, а отпускането на аптеки без рецепта и достъпната му цена превръщат Ибупрофен в лекарството по избор за повечето пациенти..

Подобни лекарства могат да бъдат отличен заместител на ибупрофен, ако последният е неефективен. Липсата на желания резултат от лечението често се свързва с индивидуалните характеристики на организма. В този случай лекарят ще препоръча лекарство, което е подходящо за определен пациент..

Ибупрофен таблетки - аналози и заместители

За елиминиране на възпалителния процес и понижаване на телесната температура често се използват нестероидни противовъзпалителни лекарства. Много хора пият ибупрофен, но той има много странични ефекти, така че някои пациенти предпочитат да го заменят с аналози.

Предписване на ибупрофен

Ибупрофенът е НСПВС, базиран на едноименната активна съставка. Предлага се в таблетки, съдържащи 50 mg от активната съставка. За деца те купуват суспензионна форма, след което лекарството се нарича Ибупрофен-Акрихин. При консумация настъпва следното фармакологично действие:

  • намаляване на телесната температура;
  • потискане на възпалението;
  • аналгетичен ефект.

Това се дължи на потискане на активността на производството на циклооксигеназа, арахидонова киселина и простагландин. Трябва обаче да се помни, че ибупрофенът инхибира агрегацията на тромбоцитите. Следователно рискът от кървене се увеличава..

Лекарството се екскретира през урината, така че се използва внимателно при бъбречни патологии.

Ибупрофенът се предлага не само в таблетки, но и под формата на мехлем. Това разширява спектъра на действие. Следователно използването му е разделено на два вида.

  1. Системно приложение. Лекарството е показано за елиминиране на възпалителния процес, придружен от треска при болка в опорно-двигателния апарат, заболявания на нервната тъкан, УНГ органи, зъби. Често се предписва при инфекции.
  2. Външната употреба се извършва при миалгия, артралгия, невралгия. Ефективен при спортни травми, случайни падания.

Режимът на дозиране е индивидуален. Най-високата концентрация на лекарството е показана за възрастни. Децата могат да пият лекарства само с телесно тегло над 6 кг. Помислете за противопоказанията.

Странични ефекти и противопоказания

Не всеки пациент предпочита да използва ибупрофен, когато се появи треска. Това е свързано с много странични ефекти. Те могат да се наблюдават при всеки човек, особено когато дозата е надвишена:

  • панцитопения;
  • локални и системни алергични реакции;
  • лошо храносмилане, нарушено образуване на изпражнения, диспептични разстройства;
  • гастрит, стоматит, колит, хепатит, жълтеница;
  • бъбречна недостатъчност, хематурия, протеинурия, цистит, нефрит;
  • главоболие, рядко менингит;
  • бронхиална астма, бронхоспазъм;

Лекарството е противопоказано при стомашно-чревни язви, сериозни сърдечно-съдови нарушения, тежки чернодробни и бъбречни увреждания. Не се препоръчва употребата през 3 триместър на бременността, за деца с тегло до 6 кг. Останалите противопоказания са относителни. Тоест лекарството може да се пие със системен лупус еритематозус, сърдечна недостатъчност, захарен диабет.

Някои от противопоказанията се наблюдават при локална употреба. Те включват бременност, кърмене, деца под 14-годишна възраст. Не се препоръчва използването на мехлем, гел в случай на нарушаване на целостта на кожата.

Как да изберем аналог?

Много пациенти имат отрицателна реакция към употребата на ибупрофен. Можете да използвате аналози, които ще бъдат по-лесни за възприемане от организма. Повечето лекарства принадлежат към групата на НСПВС. Списъкът със заместителите е представен в таблицата.

НаркотикАктивно веществоЦена
ИбуклинИбупрофен, Парацетамол150-250
НурофенИбупрофен90-200
ПарацетамолПарацетамол10-20
АспиринАцетилсалицилова киселина5-15
МелоксикамМелоксикам60-80

Ибуклин, Нурофен, Аспирин принадлежат към разработките от първо поколение. Ефектът им върху човешкото тяло е среден; възможни са много странични ефекти. Мелоксикам принадлежи към лекарствата от второ поколение. Следователно, ефективността му е много по-висока, рискът от негативни реакции се проявява в по-малка степен..

Много скъпи лекарства могат да съдържат същия ибупрофен, парацетамол в състава, но те са много по-скъпи. Това се дължи на факта, че те се произвеждат от скъпи фармацевтични компании в Европа или Америка. Следователно цената е надценена, въпреки че ефектът е същият.

Ибупрофен или Ибуклин

Много хора не знаят каква е разликата между Ибуклин и Ибупрофен за намаляване на температурата и възпалението. Разликата се крие в активните съставки. В ибупрофен има само едноименната активна съставка. Ибуклин съдържа както ибупрофен, така и парацетамол. Следователно неговата активност се увеличава.

Ibuklin се препоръчва да бъде избран за хора, които нямат противопоказания за прием на парацетамол.

Ибуклин е лекарство за комбинирано действие. Той едновременно съдържа 2 компонента, следователно противовъзпалителният, антипиретичният, аналгетичен ефект се засилва.

Лекарството е показано за употреба при болки с инфекциозен и възпалителен характер, миалгия, невралгия, артралгия, алгодисменорея. Ефектът се наблюдава бързо, през първите 30 минути. Но има много странични ефекти:

  • диспептични разстройства, възпаление на стомашно-чревния тракт;
  • безсъние, депресия, менингит, загуба на слуха, замъглено зрение;
  • скокове в кръвното налягане, сърдечна недостатъчност, намаляване на броя на кръвните израстъци;
  • бронхоспазъм, локални и системни алергични реакции;
  • възпаление на бъбреците, оток, цистит.

Има малко повече противопоказания от ибупрофен поради допълнителното присъствие на парацетамол. Лекарството е разрешено за деца само на възраст от 12 години. Продуктът не се препоръчва да се използва едновременно с лекарства, които съдържат НСПВС..

Каква е разликата между Нурофен?

Нурофен е лекарство за потискане на треска, възпаление, болка. Съдържа и ибупрофен, но концентрацията му във всяка таблетка е 3 пъти по-висока. Той е 200 mg. Нурофен се произвежда под формата на сироп, който може да се консумира от деца от раждането. Концентрацията на ибупрофен в него е по-ниска, отколкото в таблетките. Произвеждат мехлеми за пациенти, страдащи от артралгия, миалгия, невралгия.

Страничните ефекти и противопоказанията са идентични с ибупрофен. Те се появяват по-често, тъй като концентрацията на активното вещество е висока. Но лекарството е подходящо за пациенти, които страдат от силна болка, която е трудно да се елиминира с други лекарства. При вземане на средствата се вземат предвид следните фактори:

  • курсът на приложение е кратък, тъй като постепенното увеличаване на концентрацията на лекарството в кръвта увеличава риска от странични ефекти;
  • ако пациентът трябва да приема хапчета или сироп продължително време, периодично се правят лабораторни изследвания на изпражнения, кръв и урина, разкриващи отклонения;

В клинични проучвания е доказано, че продължителната употреба на ибупрофен засяга репродуктивната система. При жените овулационният цикъл се променя. Но тези последици са обратими.

Кога да се пие Парацетамол?

Парацетамолът е лекарство със същото активно вещество. Принадлежи към групата на аналгетиците, антипиретиците. Поради това той има следните фармакологични свойства:

  • анестезия;
  • антипиретичен ефект;
  • противовъзпалителен ефект.

Това се осигурява от потискането на производството на простагландини, ефекта върху центъра на терморегулацията в хипоталамуса. Лекарството е показано за употреба при болка с различна генеза. Например миалгия, невралгия, артралгия, изгаряния, мигрена, зъбобол. В сравнение с нестероидните противовъзпалителни лекарства, Парацетамол има много по-малко странични ефекти:

  • диспептични разстройства;
  • хепатотоксичен ефект;
  • намаляване на броя на тромбоцитите, левкоцитите, неутрофилите, агранулоцитите;
  • локална и системна алергична реакция.

Парацетамол преминава през плацентарната бариера. Но няма отрицателен ефект върху плода (или не е установен отрицателен ефект). Следователно, за разлика от ибупрофен, той може да се използва по време на бременност. Дозировката се контролира, допълнителните хапчета не се приемат. Антипиретиците се предписват само в краен случай.

Кой трябва да пие аспирин?

Аспиринът е лекарство на основата на ацетилсалицилова киселина. Веществото принадлежи към групата на НСПВС, поради което механизмът на действие се основава на инхибиране на активността на циклооксигеназата. Настъпва следното фармакологично действие:

  • намаляване на телесната температура;
  • премахване на възпалението;
  • потискане на болката;
  • намалена агрегация на тромбоцитите.

Обхватът на показанията за употреба е обширен. Лекарството се използва не само при високи температури, но и за профилактика на миокарден инфаркт, тромбоза. Лекарството принадлежи към групата на антикоагулантите. Трябва обаче да сте наясно със страничните ефекти:

  • лошо храносмилане, възпаление на стомашно-чревния тракт и черния дроб;
  • главоболие, менингит, влошаване на зрението, шум в ушите;
  • недостатъчен брой тромбоцити, еритроцити, хеморагичен синдром, удължено време на съсирване на кръвта;
  • бъбречно възпаление, бъбречна недостатъчност;
  • локални и системни алергични реакции.

При еднократна доза от лекарството не се наблюдават странични ефекти. Изключение правят алергичните реакции. Лекарството често води до възпаление на стомашно-чревния тракт, но това изисква продължително лечение. Той е противопоказан през 1 и 3 триместър на бременността. През 2-ри триместър се приема с повишено внимание, съгласно строги показания.

Ефективността на Meloxicam

Мелоксикам е аналгетично, антипиретично лекарство от 2 поколение. Той принадлежи към групата на НСПВС, поради което неговата активност се развива поради блокиране на циклооксигеназата. За разлика от ибупрофен, Мелоксикам е по-ефективен. Ефектът върху тялото се проявява моментално, подобрявайки благосъстоянието на пациента.

Експерименти и проучвания показват, че Meloxicam има ръчна неутралност.

Агентът е показан за употреба при възпалителни заболявания на ставите, системен ревматоиден артрит, спондилоартрит. За разлика от други НСПВС, той има малко странични ефекти. Сред тях се различават следните условия:

  • диспепсия, ерозия и стомашно-чревни язви, стоматит;
  • виене на свят, главоболие;

Лекарството е противопоказано само в случай на язвена болест, бременност и кърмене, деца под 15-годишна възраст. За разлика от ибупрофен, Мелоксикам може да се използва при тежки увреждания на черния дроб, бъбреците, сърдечно-съдовата система.

Кой антипиретик да изберете?

Лекарите препоръчват да не се понижава телесната температура, ако тя е под 38,5 градуса. Ако треската стане интензивна, най-добре е да дадете антипиретик, който да ви помогне да се почувствате по-добре по време на заболяването. Особено важно е това да се прави за малки деца, тъй като те могат да получат гърчове на фона на повишаване на телесната температура. Това ще доведе до неврологични нарушения, разрушаване на част от невроните в мозъка..

Повечето лекари препоръчват лекарства на основата на парацетамол. Антипиретичното средство има висока активност, но по-малко странични ефекти от НСПВС. Ако пациентът има противопоказания за тази група лекарства, се използват нестероидни лекарства. Повечето лекарства съдържат ибупрофен. Има антипиретично, противовъзпалително, аналгетично действие.

От групата на НСПВС е по-добре да направите избор в посока на последното поколение антипиретици. Първо прочетете указанията за употреба. Някои от средствата се използват в случаите, когато се повишава само местната телесна температура. Например с артрит, артроза.

Споделете с приятелите си

Направете нещо полезно, няма да отнеме много време

Аналози на ибупрофен: списък с лекарства, показания, инструкции за употреба

Показания за употребата на "Ибупрофен" и неговите аналози са болка, висока температура и наличие на възпалителни процеси. Тези средства са класифицирани като нестероидни противовъзпалителни лекарства. Те не са пристрастяващи и ненаркотични.

Обмислете инструкциите за употреба на "Ибупрофен" и аналозите на лекарствата.

Показания за употреба

Ибупрофен се предписва за облекчаване на симптомите и лечение на състояния като:

  • топлина;
  • ушна инфекция;
  • главоболие или зъбобол;
  • болка, възникнала в резултат на нараняване на костите, ставите, меките тъкани;
  • болки в ставите;
  • мигрена;
  • миалгия;
  • невралгия;
  • отоларингологични заболявания;
  • артрит и артроза;
  • остеохондроза;
  • нефротичен синдром;
  • аднексит и други.

Противопоказания за употреба

"Ибупрофен" и много от неговите аналози са забранени за употреба, ако пациентът има следните патологии:

  • язва или ерозия на храносмилателния тракт;
  • индивидуална непоносимост към съставните части на продукта;
  • бъбречни и чернодробни заболявания;
  • вътречерепен излив;
  • нарушение на съсирването на кръвта;
  • сърдечна недостатъчност;
  • увреждане на зрителния нерв;
  • хипертония;
  • детска възраст до 6 години (в случай на аналози тя може да бъде или по-малка от посочената или повече).

Важно е да се обърне специално внимание на съвместимостта на "Ибупрофен" с други лекарства. Не трябва да се приема с тромболитични лекарства, аспирин, циклоспорин и т.н. Пълен списък можете да намерите в инструкциите за употреба на "Ибупрофен", които са във всяка опаковка.

Евтини аналози

Какви лекарства ще бъдат включени в списъка с аналози на ибупрофен? Ще бъдат ли по-евтини или по-скъпи? Нека започнем с отговора на втория въпрос. Цената на "Ибупрофен" под формата на таблетки е в рамките на 20 рубли за опаковка. Има ли смисъл да се търсят лекарства, чиято цена ще бъде още по-ниска??

Ето защо ще разгледаме най-известните и по-скъпи аналози на "Ибупрофен".

Нурофен

Първият аналог на ибупрофен е Нурофен. Цената на лекарството е в рамките на 200 рубли.

Продуктът съдържа същата активна съставка - ибупрофен. Също така в "Нурофен" има различни спомагателни компоненти, които могат да се различават в зависимост от формата на освобождаване. Например, таблетките съдържат вещества като стеаринова киселина, кроскармелоза натрий, захароза, натриев лаурил сулфат и други.

Нурофен се предлага в следните форми:

  • хапчета;
  • сироп;
  • ректални супозитории;
  • капсули;
  • гел.

Този аналог на "Ибупрофен" може да се използва и за лечение на деца (суспензия "Нурофен"). Съществуват и специални форми на лекарството, които се характеризират с по-кратък период на експозиция и повишено ниво на ефективност - "Нурофен Експрес" и "Нурофен Експрес Нео".

Показанията за употреба на аналога "Ибупрофен" са същите като за основното лекарство.

Ибуфен

Основната активна съставка на лекарството също е ибупрофен. Съставът съдържа и някои допълнителни компоненти, включително захароза.

Инструментът се използва за облекчаване на болката, в комплексна терапия по време на лечението на остри респираторни заболявания, с реакции след ваксинация при деца.

Този аналог на "Ибупрофен" се предлага под формата на таблетки. Съдържа ибупрофен и спомагателни компоненти. "Mig" може да бъде предписан за премахване на симптоми като:

  • мигрена;
  • остри главоболия;
  • менструални болки при жени;
  • мускулна болка;
  • невралгични атаки;
  • треска по време на настинки и грип.

Трябва да се отбележи, че за разлика от ибурофен, това лекарство не се използва за лечение на деца под 12-годишна възраст..

"Бруфен"

Лекарството се предлага под формата на таблетки и сироп. Основната му активна съставка е ибупрофен.

"Brufen" има широк спектър на действие и се използва за:

  • ревматоиден артрит;
  • остеоартрит;
  • ревматизъм;
  • болка в случай на увреждане на връзки, меки тъкани, сухожилия;
  • мускулна болка;
  • менструални болки при жени;
  • зъбобол;
  • мигрена;
  • треска;
  • различни възпалителни процеси.

Не се използва за лечение на деца с тегло до 7 килограма и бременни жени.

Други аналози на лекарството под формата на таблетки и сироп

В допълнение към горните лекарства има и други аналози на "Ибупрофен":

  • "Парацетамол";
  • "Индометацин";
  • "Буран";
  • "Аналгин";
  • "Ацетилсалицилова киселина" ("Аспирин").

Въпреки факта, че тези лекарства могат да се различават в основното активно вещество, те имат подобен тип действие. Въпреки че има едно важно „но“. Всички те са много по-токсични от "Ибупрофен". Следователно, те не трябва да се използват от пациенти с проблеми в областта на гастроентерологията..

Честно казано, заслужава да се отбележи, че някои от горните лекарства са много по-ефективни от ибупрофен. Например, ако има нужда да се използва средство с по-силно изразен противовъзпалителен ефект, по-добре е да изберете „Индометацин“.

Между другото, ако пациентът все още търси по-евтин аналог на ибупрофен, той трябва да поиска от аптеката парацетамол. За 10 таблетки ще трябва да платите около 5 рубли.

"Ибупрофен" под формата на мехлем и гел, неговите аналози

Подобно на таблетките, ибупрофен гел и мехлем се използват за облекчаване на болка и възпаление. Те могат да бъдат назначени, когато:

  • възпалителни процеси в ставния апарат;
  • мускулна болка;
  • синини;
  • изкълчени връзки;
  • радикулит;
  • остеоартрит;
  • периартрит на областта на рамото и лопатката;
  • подагра;
  • бурсит;
  • остеохондроза;
  • тендовагинит;
  • анкилозиращ спондилит;
  • различни видове артрити.

Такива местни и вносни аналози на "Ибупрофен" ще се справят перфектно с тези симптоми, като:

  • "Долгит";
  • Диклофенак;
  • Ортофен;
  • "Индометацин";
  • "Диклонат Р";
  • "Артрозилен";
  • "Диклак";
  • "Ибуфен D";
  • "Индовазин";
  • Flexen;
  • "Ibutop";
  • "Bystrumgel;
  • Solpaflex;
  • Finalgel;
  • Нурофен.

Помислете за кратка инструкция за използването на най-популярните инструменти.

"Долгит"

Активната съставка в крема е ибупрофен.

"Dolgit" има антипиретични, аналгетични, противовъзпалителни ефекти. Лекарството може да подобри подвижността на ставите и да намали подуването.

Мехлемът се използва при различни наранявания, както и за лечение на болки в гърба, артроза, тендинит, бурсит, тендовагинит, скованост на движенията в областта на раменете.

Диклофенак

Основната активна съставка на лекарството е диклофенак диетиламин. Присъства в състава на мехлема и спомагателни компоненти, като бензилов алкохол, сорбитол, пречистена вода, изопропилов алкохол, натриев метабисулфит и други.

"Диклофенак" също принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни лекарства и има антипиретични, антиревматични, аналгетични и противовъзпалителни ефекти.

Мехлемът се използва, ако:

  • симптоми на болка в гръбначния стълб, миалгия, невралгия;
  • болка и възпаление след наранявания и в следоперативния период;
  • ревматични заболявания на меките тъкани;
  • дегенеративни и възпалителни заболявания на ставите (включително артрит, артроза, фиброзит и други).

"Диклак"

Следващият аналог на ибупрофен, който ще разгледаме, е гелът Diclac. Активната съставка на лекарството е диклофенак натрий.

Използва се за локално лечение на възпаление и болка в ставите, мускулите, сухожилията и връзките. Употребата му в комбинация с различни нестероидни противовъзпалителни лекарства трябва да се извършва с голямо внимание..

"Bystrumgel"

Активното вещество на лекарството е кетопрофен. Гелът съдържа още етилов алкохол, карбопол, нипагин, трометамол, масло от нероли, лавандулово масло, приготвена вода.

"Bystrumgel" има широк спектър на действие и може да се използва за:

  • артрит;
  • тендинит;
  • артроза;
  • периартрит;
  • лимфангит;
  • лумбаго;
  • лезии на лумбосакралната област;
  • остеохондроза;
  • спортни травми;
  • бурсит;
  • флебит;
  • крива врата;
  • дислокации;
  • синини;
  • увреждане на менискуса;
  • миозит;
  • ентезопатия;
  • дорсалгия.

Продуктът не се използва за лечение на деца и бременни жени.

Кое е по-добре: "Ибупрофен" или аналози?

Невъзможно е да се даде точен отговор на този въпрос. От една страна, цената на "Ибупрофен" е много по-ниска в сравнение с други лекарства със същото активно вещество или подобен тип действие. В същото време инструментът е високо ефективен и има доста широк спектър на действие, рядко причинява странични ефекти и се предлага в няколко форми..

Но, от друга страна, в някои случаи все пак може да се наложи да се търси алтернатива. Например, аналози на "Ибупрофен" се използват, когато желаният ефект не е настъпил след използване на оригиналното лекарство. Те също така търсят заместител в случаите, когато е необходима определена форма на лекарство (сироп, гел, супозитории и т.н.) или лекарството просто не е било в аптеката.

Не бива да разчитате на чуждия опит в опитите да намерите отговор на въпроса: „Кое лекарство все пак е по-добро?“ В крайна сметка всеки човек има свой уникален организъм и лекарствата също му влияят по различен начин. Ето защо ибупрофенът помага много добре на някои хора, докато други са принудени да купуват по-скъпи вносни лекарства. Както и да е, изборът на нестероидни противовъзпалителни лекарства трябва да се извършва от лекар.

Не се самолекувайте и бъдете здрави!

Ибупрофен - аналози на таблетки, мехлеми и бебешки ибупрофен

Има много лекарства - аналози на ибупрофен. Те се характеризират с подобен терапевтичен ефект, но се различават по своя състав. Обикновено се препоръчват за употреба, когато ибупрофен провокира отрицателни странични реакции. Аналозите на ибупрофен трябва да се използват само по указание на лекар, самолечението винаги носи риск за здравето.

Активна съставка ибупрофен

Ибупрофенът е производно на фенилпропионова киселина. Бързо се абсорбира в храносмилателния тракт и попада в кръвта. Механизмът на неговото действие е свързан с факта, че той е в състояние да блокира синтеза на простагландини. Тези вещества са медиатори на възпалителни реакции, които причиняват болка и повишаване на телесната температура..

След приложение, максималната концентрация на ибупрофен в кръвта се достига след 2 часа. Освен това той се разпределя равномерно по всички тъкани. Това ви позволява бързо да намалите болката и да облекчите треската при различни патологии..

Активното вещество се метаболизира почти напълно в черния дроб. Продуктите от разпадането - метаболитите - се екскретират почти с урината и малка част през червата. Това означава, че ибупрофенът натоварва много черния дроб и бъбреците. Концентрацията му в кръвта започва бързо да намалява след четири часа, но само след ден тялото се изчиства напълно от него.

Показания и противопоказания за употреба

Ибупрофенът се счита за ефективен при заболявания на опорно-двигателния апарат. Освен факта, че облекчава синдрома на болката за дълго време, неговите противовъзпалителни свойства ускоряват процеса на лечение.

Показано е лекарство за такива патологии:

  • остеохондроза;
  • артрит;
  • артроза;
  • подагра;
  • ревматизъм;
  • радикулит и др..

В допълнение, лекарството може да се използва като лекарство за линейка за мускулни и ставни болки от различни видове. Ибупрофенът се използва широко за облекчаване на болка и температура при настинки и грип. Но в тези случаи се препоръчва да се използва, когато телесната температура се е повишила над 38,5 ° C..

Днес ибупрофен се предписва в комплексната терапия на следните заболявания:

аднексит - възпаление на маточните придатъци;

проктит - възпаление на лигавицата на ректума и сигмоидното дебело черво;

заболявания на УНГ органи и др..

Таблетките ибупрофен не се предписват на деца под 12-годишна възраст. В редки случаи е разрешено да се използва за лечение на бебета след 6-годишна възраст, които тежат повече от 20 кг. Разрешено е обаче да се използват и други форми. Също така, противопоказание е възрастта на хората над 60 години..

Лекарството не се предписва, ако пациентът е диагностициран с язва на стомаха.

Той е противопоказан в следните случаи:

  • със свръхчувствителност към отделни компоненти;
  • със сериозни нарушения на чернодробната и бъбречната функция;
  • с умерена и тежка сърдечна недостатъчност;
  • през третия триместър на бременността.

С голямо внимание е необходимо да се проведе лечение с ибупрофен през 1-ви триместър на бременността. Това се дължи на факта, че той лесно преминава през плацентата. Следователно, по време на формирането на вътрешните органи на плода, той може да провокира развитието на вътрематочни аномалии. Също така, по време на кърмене е нежелателно да се използва за лечение, поради факта, че активното вещество прониква в кърмата.

Лекарството се използва с голямо внимание в присъствието на:

  • Хипертония.
  • Захарен диабет.
  • Астма.
  • Проблеми с хемопоетичната система.
  • Патологии на зрителния нерв.

Кое е по-добре - ибупрофен или парацетамол?

Много често възниква въпросът кое е по-добро - Парацетамол или Ибупрофен. Лекарствата имат подобен симптоматичен ефект. Последните лабораторни проучвания показват, че ибупрофенът има по-силен антипиретичен ефект, поради което при липса на противопоказания трябва да се предпочита, ако е необходимо, за облекчаване на температурата.

От друга страна, парацетамолът облекчава главоболието и болките в ставите по-бързо, но ибупрофенът е в състояние да облекчи състоянието на менструалния синдром. Що се отнася до болки в гърлото, и двете лекарства имат един и същ ефект. Но при синузит или отит на средното ухо, Ибупрофен е по-полезен поради своите противовъзпалителни свойства..

Също така е възможно да се каже кое е по-добро, като се вземе предвид колко токсични са тези лекарства в случай на предозиране:

Парацетамолът може да причини сериозно увреждане на черния дроб. Употребата му е особено опасна в комбинация с алкохол, може да провокира необратими промени в структурата на органа..

Ибупрофенът е по-вреден за бъбреците. Също така може да увеличи риска от инсулт и инфаркт...

Ако следвате инструкциите за употреба, тогава Парацетамол много рядко води до странични ефекти. Понякога могат да се появят алергични реакции, които не застрашават здравето. Но при употребата на ибупрофен страничните ефекти са много чести. По-специално проблемите възникват от стомашно-чревния тракт, под формата на язва на лигавицата.

Аналози на лекарството ибупрофен в таблетки

Най-близките аналози на ибупрофен:

  • Аспирин;
  • Парацетамол;
  • Аналгин;
  • Индометацин.

Всички горепосочени средства се отличават с факта, че съдържат друго активно вещество. Това означава, че могат да се приемат лекарства, ако има индивидуална непоносимост към ибупрофен..

Аспиринът е аналог, най-близък по своя антипиретичен ефект върху организма. Активната съставка е ацетилсалицилова киселина. Той може да причини сериозни странични ефекти и има много противопоказания. По-специално, той може да повлияе отрицателно на органите на храносмилателната система..

По-безопасен аналог е Парацетамол. Приема се за облекчаване на болката и понижаване на температурата, но продължителното му използване е опасно поради отрицателното му въздействие върху чернодробните клетки. От друга страна, това лекарство е по-малко опасно за стомашно-чревния тракт, дори е разрешено да се приема на гладно..

Аналгин също принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни лекарства. Активната съставка в него е натриев метамизол. Бързо се абсорбира в стомашно-чревния тракт, така че терапевтичният ефект се проявява в рамките на половин час и продължава до няколко часа. Активното вещество е в състояние да блокира нервните окончания, поради което сигналите за болка не влизат в мозъка. В допълнение, лекарството има антипиретични и противовъзпалителни ефекти..

Аналгинът е най-подходящ за лечение на главоболие и мигрена, ефективен е при треска, причинена от настинка или инфекция. Препоръчително е да приемате лекарството с антибиотици, в този случай терапевтичният ефект на последните се ускорява. В допълнение, аналгинът се използва при заболявания на хемопоетичните органи, както и след операция. Но при болки в ставите и мускулите, аналгинът не е много ефективен. Също така, не се препоръчва да го приемате в комплексната терапия на ангина, синузит, отит на средното ухо и ринит..

Индометацин е евтино лекарство, което също може да замести ибупрофен. Аналогът има добри противовъзпалителни свойства, но Индометацин не е много подходящо средство за облекчаване на топлината и болката. Най-често се използва при лечение на заболявания на опорно-двигателния апарат. Това лекарство има много противопоказания и странични ефекти и поради това не е подходящо за деца под 14-годишна възраст..

Лекарствата, които съдържат същото активно вещество, но съставът им е до известна степен модифициран, също се считат за аналози. Като правило те се използват, ако лекарството не се предлага в продажба или цената му е много по-висока. Такива лекарства имат подобен терапевтичен ефект, но някои разлики могат да бъдат в противопоказанията и възможните странични реакции.

Често срещан аналог е Нурофен. Той се предлага в различни форми, което улеснява дозирането. По отношение на ефекта си, лекарството е абсолютно идентично с ибупрофен. Противопоказанията и страничните ефекти също съвпадат..

Комбинираните средства също се считат за аналози. По-специално, NEXT е много търсен. Съдържа ибупрофен и парацетамол. Тази комбинация от активни съставки значително подобрява аналгетичните и антипиретични свойства на лекарството. Лекарството не трябва да се приема за облекчаване на посттравматични и следоперативни синдроми. Забранено е по време на бременност и при лошо съсирване на кръвта. Най-често се предписва при настинки, които са придружени от висока температура и висока температура..

MIG също се счита за ефективен. Поради наличието на огромен брой допълнителни компоненти, лекарството облекчава добре главоболието, но се препоръчва да се приема само с цел спиране на припадъци от неврологичен характер.

Сред чуждестранните лекарства е известна индийската медицина Новиган. Съдържа няколко активни вещества: ибупрофен, питофенон хидрохлорид и фенпивериниев бромид. Поради високата си ефективност се предписва само на деца над 16 години. В допълнение към факта, че лекарството има аналгетични и противовъзпалителни ефекти, то е в състояние да облекчи спазмите на гладката мускулатура. Той е ефективен при менструален синдром.

Абсолютният аналог на ибупрофен е полското лекарство Ибупром. Произвежда се само на таблетки, предписва се на пациенти над 12 години. Цената му е много по-висока, но според прегледите има по-малко странични ефекти. Показанията за употреба на лекарството са идентични с тези на ибупрофен.

Аналози на ибупрофен маз и гел

Има и много аналози на гел и мехлем. Едно от добре познатите лекарства е Dolgit със същата активна съставка. Това лекарство, след прилагане върху ставите, подобрява тяхната подвижност и намалява отока. Показаното е лек за различни наранявания. Използва се за лечение на болки в долната част на гърба, артроза, бурсит и други подобни заболявания. Много често се използва при скованост на движенията в областта на раменете..

Друг аналог, диклофенак, се основава на активното вещество диклофенак диетаноламин. Това лекарство се използва при болки в гръбначния стълб, невралгия, миалгия. С негова помощ синдромът на болката се облекчава на фона на наранявания, както и в следоперативния период. Лекарството е показано за лечение на ревматични заболявания, както и възпалителни процеси на ставите.

Гелът Диклак често се предписва за облекчаване на локално възпаление в ставите и мускулите, сухожилията и сухожилията. Също така е аналог, в който активната съставка е натриев диклофенак. Лекарството е доста силно, така че трябва да го комбинирате с други лекарства с голямо внимание..

Друг ефективен мехлем е Bystrumgel, който има широк спектър на действие. Предписва се при различни ставни и мускулни патологии. Съдържа кетопрофен като активно вещество.

Препарати - аналози на детски ибупрофен

Сред аналозите на детската медицина най-популярен е сиропът Нурофен. Той е точен заместител и се предлага под формата на сироп. Предписва се за деца от 3 месеца до 12 години. Дозировката варира в зависимост от възрастта. В комплекта е доставена специална спринцовка, която улеснява точното дозиране. Лекарството е много ефективно и продължава 8 часа. Само след това време е позволено да получавате отново.

Друг аналог е лекарството Nise, което се произвежда в таблетки и под формата на суспензия. В първия случай лекарството се предписва след 3 години, а суспензията е показана за прием от 2 месеца до 12 години. Лекарството съдържа нимезулид. Това вещество е в състояние да намали температурата и да намали болката и възпалението. Лекарството се счита за ефективно при болки в ставите и мускулите..

Panadol се използва широко за намаляване на температурата. Този аналог е одобрен за употреба при деца от 3 месеца до 12 години. Произвежда се под формата на суспензия. Температурата може да бъде намалена до 6 часа. Позволено е да се дава повторно лекарството само след определеното време. Тъй като активната съставка е парацетамол, предозирането е много опасно..

Аналози на ибупрофен

Тази страница съдържа списък на всички аналози на ибупрофен по състав и показания за употреба. Списък на евтини аналози и можете също да сравните цените в аптеките.

  • Най-евтиният аналог на ибупрофен: Нурофен
  • Най-популярният аналог на ибупрофен: Нурофен
  • Класификация на ATC: Ибупрофен
  • Активни съставки / състав: ибупрофен

#ИмеЦена в РусияЦена в Украйна
1Нурофен ибупрофен
Аналог по състав и индикация
9 руб19 UAH
2Ибупрофен-Акрихин ибупрофен
Аналог по състав и индикация
36 руб112 UAH
3Maxicold за деца ибупрофен
Аналог според индикацията и начина на приложение
36 руб--
4Фаспик ибупрофен
Аналог по състав и индикация
45 руб22 UAH
петФламакс кетопрофен
Аналог според индикацията и начина на приложение
60 руб200 UAH

При изчисляване на цената на евтини аналози на ибупрофен беше взета предвид минималната цена, която беше намерена в ценовите листи, предоставени от аптеките

#ИмеЦена в РусияЦена в Украйна
1Нурофен ибупрофен
Аналог по състав и индикация
9 руб19 UAH
2Кетонален кетопрофен
Аналог според индикацията и начина на приложение
66 руб20 UAH
3Artrum кетопрофен
Аналог според индикацията и начина на приложение
105 руб202 грн
4Дексонален декскетопрофен
Аналог според индикацията и начина на приложение
193 руб350 UAH
петФламакс кетопрофен
Аналог според индикацията и начина на приложение
60 руб200 UAH

Този списък с аналози на лекарства се основава на статистиката на най-търсените лекарства.

Всички аналози на ибупрофен

Аналози в състава и показания за употреба

ИмеЦена в РусияЦена в Украйна
Бофен ибупрофен--30 UAH
Бруфен ибупрофен257 r8 UAH
Ибупром ибупрофен--27 UAH
Ибупром Макс ибупрофен--39 UAH
Ибупром Спринт Ибупрофен--29 UAH
Ibutard 300 ибупрофен--31 UAH
Ибуфен Ибупрофен74 руб21 UAH
Имет ибупрофен--37 UAH
Irfen-200 kviktab ибупрофен--18 UAH
Нурофен ибупрофен9 руб19 UAH
Нурофен за деца ибупрофен84 руб36 UAH
Нурофен Плюс627 руб--
Нурофен Ултракап--23 UAH
Нурофен Форте ибупрофен76 руб36 UAH
Нурофен Експрес Ултракап Ибупрофен--42 UAH
Орафен ибупрофен--36 UAH
Бруфен Форте Ибупрофен--157 UAH
Хофен ибупрофен--154 UAH
Ibunorm ибупрофен--11 UAH
Ibunorm Baby Ibuprofen--23 UAH
Ибупром Екстра Ибупрофен--53 UAH
Ибупрофен-Дарница ибупрофен--13 UAH
Ибуфен за деца ягодов ибупрофен--63 UAH
Ибуфен за деца малинов ибупрофен--51 UAH
Ибуфен Форте Ибупрофен--37 UAH
Ибуфен Джуниър Ибупрофен--21 UAH
Ивалгин ибупрофен----
Ивалгин Бебе Ибупрофен----
Ивалгин Рапид Ибупрофен----
Caffetin Lady Ибупрофен--39 UAH
Нурофен Лейди Ибупрофен----
Нурофен Експрес ибупрофен78 руб37 UAH
Нурофен Експрес Форте ибупрофен163 руб81 UAH
Фаспик ибупрофен45 руб22 UAH
Еурофаст ибупрофен--91 UAH
Ибупрекс----
Ibuprex Soft----
Ibuprex Soft Forte----
Ибупрофен-Хемофарм ибупрофен62 руб--
Ибупрофен-Акрихин ибупрофен36 руб112 UAH
Милорофен ибупрофен----
Следващ Uno Express ибупрофен113 руб--
Ефрофаст ибупрофен----
Миг 400 Ибупрофен64 руб--
Нурофен Експрес Нео Ибупрофен78 руб--
Nurofen Express Lady Ибупрофен181 руб--
Brufen SR Ибупрофен257 r--
Ибупрофен за деца Ибупрофен68 руб--

Горният списък с лекарствени аналози, който посочва заместителите на ибупрофен, е най-подходящ, тъй като те имат един и същ състав на активните съставки и съвпадат по показания за употреба.

Аналози по индикация и начин на приложение

ИмеЦена в РусияЦена в Украйна
Налгезин напроксен134 руб35 UAH
Налгезин форте напроксен225 руб63 UAH
Naproxen-Acry Naproxen210 руб--
Промакс напроксен--45 UAH
Naproff напроксен--35 UAH
Algezir Ultra77 руб--
Motrin Naproxen91 руб--
Тералив 275 Напроксен120 руб--
Тералив Напроксен120 руб--
Ketonal Duo кетопрофен207 руб82 UAH
Кетонален кетопрофен66 руб20 UAH
Кетопрофен Ketonal Retard--97 UAH
Кетонал Форте кетопрофен209 руб31 UAH
F-гел кетопрофен--27 UAH
Флексен кетопрофен123 руб--
Артрокол кетопрофен--70 UAH
Фламакс кетопрофен60 руб200 UAH
Artrum кетопрофен105 руб202 грн
Фламакс форте кетопрофен90 руб--
Кетопрофен MV Кетопрофен171 руб--
Кетопрофен Arketal Rompharm121 руб--
Bystrumcaps Кетопрофен139 руб--
Аркетал кетопрофен121 руб--
Strepsils Intensive Flurbiprofen147 руб40 UAH
Mazhezik-Sanovel флурбипрофен--75 UAH
Дексифен дексибупрофен----
Zotec дексибупрофен--16 UAH
Дексалгин декскетопрофен219 руб14 UAH
Дексалгин инжекция декскетопрофен--126 UAH
Декафен декскетопрофен----
Депиофен декскетопрофен--40 UAH
Пещерен декскетопрофен--28 UAH
Сертофен декскетопрофен--28 UAH
Декскетопрофен-LF декскетопрофен----
Дексонален декскетопрофен193 руб350 UAH
Роталфен декскетопрофен--110 UAH
Dexa Health--70 UAH
Фламадекс Декскетопрофен86 руб--
Кетодексал Декскетопрофен93 руб--
Ибуклин Ибупрофен, Парацетамол78 руб--
Новиган алфа-пиперидиноетилдифенилацетамид метобромид, ибупрофен, р-пиперидиноетокси-о-карбометоксибензофенон хидрохлорид85 руб23 UAH
Bifoc IC ибупрофен, кодеин--21 UAH
Брустан ибупрофен, парацетамол99 руб22 UAH
Нурофен Лонг ибупрофен, парацетамол131 руб85 UAH
След това ибупрофен, парацетамол67 руб200 UAH
Ibuclin Junior Ibuprofen, Paracetamol78 руб--
Maxicold за деца ибупрофен36 руб--
Ibumet ибупрофен, парацетамол----
Spazgan Neo Pitofenone hydrochloride, Ibuprofen, Fenpiverinium bromide136 руб--
Нурофен Мултисимптом Ибупрофен, Парацетамол----
Vimovo напроксен, езомепразол2924 руб1300 UAH
Неранол кетопрофен, омепразол----

Различен състав, може да съвпада по индикация и начин на приложение

ИмеЦена в РусияЦена в Украйна
Бутадион-OBL фенилбутазон75 руб--
Индотрил----
Индометацин Индометацин9 руб6 UAH
Индометацин Берлин-Хеми245 руб--
Индометацин Софарма Индометацин46 рубли8 UAH
Индометацин-Акри----
Метацин Метоциния йодид161 руб250 UAH
Индометацин-Здравен индометацин--6 UAH
Индометацин-Ретард Индометацин--17 UAH
Индометацин-Алтфарм Индометацин59 руб--
Индометацин 100 Берлин-Хеми Индометацин283 руб--
Метиндол ретард Индометацин131 руб30 UAH
Метиндол индометацин131 руб--
Алмирал диклофенак натрий--13 UAH
Волтарен Акти Диклофенак Натрий92 руб--
Волтарен Рапид Диклофенак1624 руб63 UAH
Diclac id диклофенак--32 UAH
Диклоберл Ретард диклофенак--33 UAH
Диклобру диклофенак--38 UAH
Диклобру 100 mg диклофенак----
Катафаст диклофенак--265 UAH
Наклоф----
Наклофен диклофенак78 руб21 UAH
Наклофен Дуо Диклофенак86 руб59 UAH
Наклофен Ретард Диклофенак--25 UAH
Olfen-100 ректокапс диклофенак--29 UAH
Olfen-100 sr депокапсва диклофенак--85 UAH
Olfen-50 Лактаб диклофенак--60 UAH
Ортофен диклофенак33 руб3 UAH
Раптен 75 диклофенак----
Rapten Rapid Диклофенак--64 UAH
Раптен--17 UAH
Волтарен Ретард диклофенак--96 UAH
Диклоберл диклофенак--21 UAH
Диклофенак натрий LH диклофенак----
Диклофенак SR диклофенак----
Диклофенак-Биолек диклофенак----
Диклофенак-Дарница диклофенак--6 UAH
Диклофенак-Здравен диклофенак--11 UAH
Диклофенак-Фармекс диклофенак--12 UAH
Натриев диклофенак-KV диклофенак--12 UAH
Ортофен-Здравен диклофенак--3 UAH
Ортофен-Здраве Форте Диклофенак--3 UAH
Диклоберл N--76 UAH
Диклореум----
Диклофенак-Altfarm диклофенак68 руб--
Диклофенак-Тева диклофенак натрий110 руб73 UAH
Диклозафе диклофенак натрий--47 UAH
Диклодев диклофенак--85 UAH
Диклофенак ретард Оболенско диклофенак40 руб--
Диклофенак-FPO Диклофенак натрий34 руб--
Диклофенак ретард-Акрихин Диклофенак натрий35 руб--
Naklofen SR диклофенак86 руб--
Диклонат P Диклофенак79 руб--
Aetol Fort Etodolac--127 UAH
Nobedolak Etodolac374 руб--
Adolor кеторолак----
Кеталгин кеторолак----
Кетанов кеторолак25 рубли17 UAH
Кетолонг--15 UAH
Кеторол кеторолак33 руб12 UAH
Кеторолак Кеторолак16 руб13 UAH
Ketalgin Long ketorolac--46 UAH
Кетолак кеторолак--7 UAH
Ketolong-Darnitsa ketorolac--10 UAH
Кетонорт кеторолак----
Кеторолак-Здраве Кеторолак--14 UAH
Кеторолак-Кредофарм кеторолак----
Novalket-Health ketorolac----
Медролгин--20 UAH
Кетоноф-LF на кеторолак трометамин----
Кеторолак-Солофарм кеторолак52 руб--
Асприкс кеторолак трометамин--236 UAH
Аертален ацеклофенак17 рубли67 UAH
Зеродол ацеклофенак--31 UAH
Инфенак ацеклофенак--47 UAH
Диклотол ацеклофенак--26 UAH
Tronac ацеклофенак----
Актинак----
Асефил----
Индовазин гел Индометацин, Троксерутин229 руб--
Троксиметацин Индометацин, Троксерутин150 руб--
Дикловит диклофенак72 руб155 UAH
Olfen-75 диклофенак, лидокаин--103 UAH
Фаниган диклофенак, парацетамол--26 UAH
Невродикловит диклофенак, пиридоксин, тиамин, цианокобаламин314 руб61 UAH
Паноксен Парацетамол, Диклофенак натрий120 руб345 UAH
Фламидез диклофенак, парацетамол, серапептаза--33 UAH
Blokium B12 бетаметазон, диклофенак----
Диклокаин диклофенак, лидокаин--24 UAH
Диклофенак с парацетамол диклофенак, парацетамол--13 UAH
Долар диклофенак, парацетамол--184 UAH
Максигезик диклофенак, парацетамол, серапептаза--39 UAH
Цинепар диклофенак, парацетамол--10 UAH
Clodifen Neuro565 руб--
Долекс----
Хондрофен диклофенак натрий, диметил сулфоксид166 руб--
Arthrotek диклофенак натрий, мизопростол1837 руб--
Долоксен парацетамол, диклофенак натрий--20 UAH
Тексамен теноксикам217 руб--
Пироксикам10 руб2 UAH
Федин-20 пироксикам--13 UAH
Брексин пироксикам--145 UAH
Пироксикам Софарма пироксикам--10 UAH
Пироксикам-V пироксикам--3 UAH
Тексамен-L теноксикам----
Оксилитен теноксикам--67 UAH
Тексиран Теноксикам149 руб--
Artoxan Tenoxicam535 руб--
Xefocam лорноксикам136 руб35 UAH
Xefocam бърз лорноксикам136 руб52 UAH
Ларфикс лорноксикам--41 UAH
Лоракам лорноксикам----
Лоракам-4 лорноксикам----
Лоракам-8 лорноксикам----
Артрозан Мелоксикам136 руб--
Мелбек мелоксикам193 руб68 UAH
Мелокс мелоксикам6000 руб53 UAH
Мелоксикам мелоксикам16 руб17 UAH
Мелоксикам Софарма мелоксикам----
Meloxicam-Ratiopharm meloxicam--38 UAH
Mirlox Meloxicam----
Movalis meloxicam452 руб39 UAH
Movasin meloxicam31 РУБЛИ200 UAH
Revmoxicam meloxicam--41 UAH
Локсидол мелоксикам--40 UAH
Ревмалгин мелоксикам--26 UAH
Мелоксан мелоксикам----
Мелоксичен мелоксикам--22 UAH
Мелоксикам-Астрафарм мелоксикам--19 UAH
Мелоксикам-Зентива мелоксикам--63 UAH
Мелоксикам-Лугал мелоксикам--17 UAH
Мелоксикам-N мелоксикам--114 hry
Мелоксикам-Новофарм мелоксикам--63 UAH
Movalgin meloxicam--87 UAH
Movixicam meloxicam--37 UAH
Existen-Sanovel мелоксикам----
Аспикам--85 UAH
Мелоксикам-Тева мелоксикам128 руб20 UAH
Оксикамокс мелоксикам----
Месипол мелоксикам307 руб300 UAH
Мелоксикам-LF мелоксикам----
Мелоксикам-KV мелоксикам--40 UAH
Новоксикам мелоксикам--90 UAH
Мелофлекс Мелоксикам154 руб--
Мелоксикам-Прана Мелоксикам26 руб--
Мелоксикам DS Мелоксикам55 руб--
Генитрон Мелоксикам167 руб--
Мелоксикам-SZ Мелоксикам----
Геноспа----
Мефенаминова киселина1170 руб22 UAH
Фенамин----
Мефенаминова киселина-Дарница мефенаминова киселина--34 UAH
Мефенаминка Мефенаминова киселина--24 UAH
Amifena ІC мефенаминова киселина--44 UAH
Денебол гел Лен обикновен, ментол, метил салицилат, рофекоксиб, феноксиетанол--47 UAH
Revmoxib целекоксиб--36 UAH
Celebrex целекоксиб105 руб113 UAH
Целекоксиб146 руб--
Флогоксиб-Здраве целекоксиб--16 UAH
Артоксиб----
Zitsel----
Дилакса целекоксиб208 руб300 UAH
Денебол рофекоксиб--47 UAH
Dynastat парекоксиб11800 руб217 UAH
Аркоксия--115 UAH
Arcoxia etoricoxib332 руб350 UAH
Orotix Etoricoxib----
Exineph etoricoxib--59 UAH
Костарокс еторикоксиб272 руб--
Найзилат амтолметин гуацил476 руб58 UAH
Наноган дицикловерин, нимезулид--11 UAH
Оксиган дицикловерин, нимезулид----
Хондра-затоплящ левоментол, хондроитин сулфат--50 UAH
Хондроксид Форте алфа токоферол, глюкозамин, фосфолипиди, хондроитин сулфат----
Алит----
Artrakam Глюкозамин685 руб--
Ranselex celecoxib--24 UAH
Синметон набуметон--45 UAH
Artiflex1960 руб12 UAH
Дона глюкозамин, натриев хлорид805 руб35 UAH
Глюкозамин115 руб46 UAH
Глюкозамин Орион Глюкозамин--261 UAH
Sinarta глюкозамин--14 UAH
Sustagard Artro Глюкозамин сулфат347 r--
Сустилак глюкозамин811 руб--
Elbona глюкозамин сулфат, натриев хлорид649 руб1100 UAH
Honda Глюкозамин Глюкозамин Хидрохлорид202 руб--
Актасулид нимезулид----
Апонил169 руб25 UAH
Нимезил нимезулид24 руб7 UAH
Нис капсаицин, ментол, метил салицилат, нимезулид151 руб25 UAH
Нимика Нимесулид110 руб--
Нимулид Нимесулид88 руб82 UAH
Ремезулид нимезулид--6 UAH
Нимид нимезулид--4 UAH
Нимесулид нимезулид26 руб10 UAH
Нимезин нимезулид--10 UAH
Нимезулид-Астрафарм нимезулид----
Нимесулид-Дарница нимезулид--31 UAH
Нимесулид-Fitofarm нимезулид--8 UAH
Торо-Сановел нимезулид--64 UAH
Амеолин----
Форт Affida--8 UAH
Nemulex нимезулид82 руб292 UAH
Нимесулид Земеделска земя нимезулид----
Найзулид нимезулид120 руб--
Нимедар нимезулид----
Нимесулид-Тева Нимесулид108 руб--
Arthrodarin Diacerein805 руб1300 UAH
Movagain диацереин----
Орцерин диацереин--43 UAH
Флекцерин диацереин--72 UAH
Хондроцерин диацереин----
Артродар--1649 UAH
Артрокер диацереин716 руб850 UAH
Диафлекс диацереин700 руб900 UAH
Diaflex-LF диацереин----
Диатрин диацереин571 руб--
Diaflex Rompharm Diacerein700 руб--
Artron chondrex--172 UAH
Драстоп натриев хондроитин сулфат660 руб700 UAH
Мукозат хондроитин220 руб44 UAH
Мукозат нео хондроитин сулфат--400 UAH
Structum хондроитин сулфат1163 руб187 UAH
Хондроитин-фитофарм хондроитин сулфат--34 UAH
Хондроксид Хондроитин сулфат166 руб4 UAH
Artradol Chondroitin Sulfate Sodium521 руб470 UAH
Artra Chondroitin Chondroitin Sulfate--1100 UAH
Роксид--30 UAH
Хондролон Хондроитин сулфат натрий174 руб--
Хондрофлекс хондроитин сулфат1110 руб29 UAH
Хондрозат хондроитин сулфат--313 UAH
Artiflex Chondro--50 UAH
Хондрогуард Хондроитин сулфат натрий596 руб550 UAH
Хондроитин-Акос хондроитин сулфат139 руб550 UAH
Артохистан хондроитин сулфат572 руб1100 UAH
Хондроитин сулфат инжекцион942 руб1400 UAH
Artrafic Хондроитин сулфат натрий155 руб--
Сотекс хондроитин сулфат----
Хондроитин сулфат Хондроитин сулфат299 руб--
Ледин----
Пиаскледин авокадо, соя961 руб274 UAH
Комплекс Arthron--60 UAH
Movex comfort глюкозамин, хондроитин сулфат--118 hry
Teraflex глюкозамин, хондроитин сулфат1 РУБ162 UAH
Хондра-сила глюкозамин, хондроитин сулфат--33 UAH
Хондроитин комплекс глюкозамин, хондроитин сулфат--104 UAH
Нимид Форте нимезулид, тизанидин--18 UAH

Как да намерим евтин аналог на скъпо лекарство ?

За да намерите евтин аналог на лекарство, генерик или синоним, на първо място, препоръчваме да се обърне внимание на състава, а именно същите активни съставки и показания за употреба. Идентичните активни съставки на лекарството ще показват, че лекарството е синоним на лекарството, фармацевтично еквивалентна или фармацевтична алтернатива. Не трябва обаче да се забравя за неактивните компоненти на подобни лекарства, които могат да повлияят на безопасността и ефективността. Не забравяйте за съветите на лекарите, самолечението може да навреди на вашето здраве, затова винаги се консултирайте с Вашия лекар, преди да използвате каквито и да е лекарства.

Цена на ибупрофен

На уебсайтовете по-долу можете да намерите цени за ибупрофен и да попитате за наличността в близката аптека